Jiří Dienstbier, adept na čestný titul Kamikadze 2016

Jiří Dienstbier z ČSSD (ceskatelevize.cz)

Jiří Dienstbier z ČSSD | FOTO: ceskatelevize.cz

Miloš Zeman ve velkém rozhovoru pro Právo demonstroval svou velkorysost a nestrannost vyjádřením, že podpoří zákon o obecném referendu, který Sněmovně předkládá jeho nepřítel ministr Dienstbier. Jak by ne! Zákon Zemanovi vyhovuje.

Předkládat takový návrh, a zvláště v době, jako je tato, kdy českou společností zmítá nezvládnutý strach z milionů migrantů (v tuto chvílí u nás ryze virtuálních), znamená koledovat si o malér ještě větší, než bylo někdejší uzákonění přímé volby prezidenta, která pak vynesla k moci právě Zemana.

Jak to, že pan Dienstbier za tu dobu, co je v politice, ještě nezaregistroval, že on ani jeho stoupenci ještě nikdy nebyli a zvlášť v současné době nejsou schopni v této zemi vůbec nějaké referendum vyhrát? A jak to, že nepochopil, že tak, jako Miloš Zeman v době o něco klidnější vyhrál s přehledem prezidentské volby, vyvolá a vyhraje se svými spojenci (Okamura, Konvička, Klaus, nově zjevně i Babiš ad.) referendum střižené na míru jeho potřebám?

Pan Dienstbier si pak bude moci stěžovat u Ústavního soudu, který si v drtivé většině nanominoval – zase Miloš Zeman. Navrhuji pana Dienstbiera na udělení čestného titulu „Kamikadze 2016“. Udělíme mu ho pak, až bude po všem, taky v referendu – jen ho už budeme muset uspořádat ilegálně.

Glosa vyšla v internetovém politickém zápisníku Bohumila Doležala Události.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články