Jiří Drahoš bude kandidovat na prezidenta. Řekl to v Jablunkově

Jiří Drahoš (ČTK)

Jiří Drahoš | FOTO: ČTK

Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš dnes oznámil, že bude kandidovat na post prezidenta ČR. Řekl to při besedě v Jablunkově, kde prožil dětství. Za své prohlášení sklidil bouřlivý potlesk. „Je vidět, že alespoň tady v Jablunkově mám velkou podporu,“ řekl v reakci Drahoš. Informaci o jeho kandidatuře přinesl server Aktualne.cz.

Jiří Drahoš dále řekl, že by chtěl být nadstranickým prezidentem, který lidi spojuje. Připomněl, že dosud nebyl členem žádné politické strany. Už před časem se vyjádřili někteří poslanci STAN, KDU-ČSL, TOP 09, ale i ČSSD, že by Drahoše mohli podpořit.

„Hlavním důvodem mé kandidatury jsou mé obavy o osud novodobé české demokracie. Není mi lhostejný nárůst extremismu a populismu a jisté občanské apatie vůči základním demokratickým hodnotám,“ uvedl v tiskové zprávě Drahoš.

Zároveň podle Jakuba Kleindiensta, šéfa svého volebního týmu, řekl, že bude kandidovat jako nezávislý kandidát a nevyužije možnosti stát se oficiálním kandidátem konkrétní politické strany nebo hnutí. „Jako celoživotní nestraník chci být autentickým nezávislým prezidentem České republiky,“ citoval Kleindienst bývalého šéfa Akademie věd.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]