Jiří Ovčáček, odborník na levicovou politiku, který se rád ztrapňuje

Jiří Ovčáček (ČTK)

Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se dlouhodobě nepokrytě raduje z neúspěchů ČSSD. Protože ví, že jeho šéf nemá příliš dobré vztahy s premiérem Bohuslavem Sobotkou, naváží se do něj, kdykoli může. Bohužel ne vždy mu jeho břitký humor funguje.

Ovčáček není jen erudovaný amatérský historik, ale v posledních dnech a týdnech také politolog a odborník na strategii levicové strany. Ta sice spočívá v tom, že je třeba pomlouvat každého, kdo není bezvýhradným fanouškem pana prezidenta, ale to mu nebrání se neustále ke všemu vyjadřovat.

Je logické, že mluvčí se zastává všech blízkých Zemanovi – líbí se mu proto vyjadřování Milana Chovance, který chce napravovat vztahy s Hradem, a vůbec nejraději má Andreje Babiše, protože to je nejsilnější a nejvýhodnější spojenec. Ovčáček také nevítá snahy ČSSD o to stát se moderní levicovou stranou, protože ta by se k Zemanovi musela logicky otočit zády.

Na Ovčáčkově Twitteru se tak například dočteme: „ČSSD trpí schizofrenií. Milan Chovanec vyzývá k návratu k Zemanovi, Bohuslav Sobotka se u takového návrhu takřka křižuje hrůzou. Kdo stranu vyléčí?“ Jak známo, úředník se má vyjadřovat na úrovni, což mluvčímu jde výborně: „Novinoví komentátoři chystají na pomoc Bohuslavu Sobotkovi sbírku myšlenek. SOS SLÁVEK,” napsal.

Smůla ovšem je, když se člověk takto drze do někoho naváží ve chvíli, kdy má sám málo na hlavě. Ovčáček totiž z Bratislavy v 11:24 světu sdělil: „Problém Bohuslava Sobotky je v tom, že když vám řekne, že je 12 hodin, raději se ještě podíváte na hodinky.” Vzhledem k tomu, že právě už za chvíli česká delegace přijela pozdě na státní pohřeb slovenského exprezidenta, doporučujeme příště místo chytrých řečí zkontrolovat hodinky pečlivě, ať jim čas sděloval kdokoli.

screenshot-2016-10-17-15-38-54

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner