Jiří Ovčáček vyzval k modlitbám za Hanu Lipovskou

Eric Drooker

Do sporů týkajících se Rady České televize již vstoupily nadpřirozené síly. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na svém Twitteru, u kterého není jasné, jestli ho máme považovat za oficiální nebo soukromý, zřejmě cítí vážnost situace a obrátil se na občany s naléhavou výzvou.

Ovčáček píše: „Milí přátelé, obracím se na vás jako občan. Podpořte, prosím, modlitbou o rozvahu a sílu nebo třeba jen symbolicky lajkem Hanu Lipovskou! Je to vzdělaná a skromná žena, která teď čelí odporným praktikám lidí falešně se zaštiťujících pravdou a láskou.“

FORUM 24 (archiv)

Jak se dalo čekat, hlasy oslovených občanů jeho volání o pomoc pojaly po svém a začaly se hromadit rozličné reakce. Namátkou ocitujme:

  • Milí přátelé, obracím se na vás jako milovnice Monty Python. Podpořte, prosím, modlitbou o rozvahu a sílu nebo třeba jen symbolicky lajkem modřín! Je to ušlechtilý a skromný strom, který bývá často přehlížen falešnými lidmi, zvířaty i jinými stromy. Děkuji.
  • Jiří, tak to má být. Paní Hana si za to může sama svými činy. A tak za to musí trpět, aby si uvědomila, že takhle se nesmí chovat. Jediné, za co se můžeme modlit, je za její pochopení věcí a její obrácení.
  • Milí přátelé, obracím se na vás jako občan. Nepodporujte třeba jen symbolicky lajkem Hanu Lipovskou! Je to sice vzdělaná žena, ale která teď odpornými praktikami chce rozvrátit jedno z mála objektivních médií.
  • Milí přátelé, obracím se na vás jako občanka. Podpořte, prosím, modlitbou o rozvahu a sílu nebo třeba jen symbolicky lajkem zde linecké cukroví! Je to jemné a skromné kolečko, které teď čelí odporným praktikám lidí falešně se zaštiťujících pravdou a láskou a hradním diabetem.
  • Nevěřím, už prostě nevěřím, že to je reál účet mluvčího hlavy státu. Jsme v nějakým pomíchaným ujetým matrixu. Úroveň všeho klesla tak hluboko, že jsme otupělí…, a to je přesně cíl kanálů, jako je tady Jiří.
  • Budu se modlit za slečnu Lipovskou, aby ji Bůh osvítit ráčil a ona v vzepětí mysli pochopila, že se octla ve vleku zlých sil, které se zlou vůlí a nenávistí pokouší zničit poslední objektivní médium. Amen.

Je zjevné, že jsme svědky podivného víření citů a vnitřních zmatků v hlavě státního úředníka, který propadá kazatelským sklonům. Jistě by bylo hezké, kdyby se objevila nějaká Vyšší moc, která by teď zasáhla a přinesla vnitřní i vnější pokoj do rozbouřených hlav a srdcí. Možná by ale pro začátek stačilo, kdyby své funkce opustili lidé, kteří na jejich vykonávání nemají mentálně a morálně.

Někteří lidé už se bohužel stačili zkompromitovat v relativně mladém věku, takže je dost obtížně představitelné, že by vzniklé škody na své pověsti mohli zase dát rychle do pořádku. Pobyt v toxickém prostředí zanechává vážné stopy. Ale tak lepší začít pozdě než se nevzchopit nikdy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]