Jiří Vyvadil: Poučení z krizového vývoje. Kde se stala chyba?

Eric Drooker

Jiří Vyvadil na svém ověřeném facebookovém profilu zveřejnil zásadní text, který si Svobodné fórum dovoluje citovat bez krácení a úprav:

Jak dál?
Minulý týden ukázal, co je dobré a co špatné. Co jsme udělali dobře a co zcela fatálně chybně.

1) Samotné diskuze na facebooku, úvahy náměty jsou rozhodně dobré a poutají pozornost a nevadí ani, kdy do skupiny vstupují provokatéři či, jak se dokonce ukázalo politicky zájmové skupiny…

2) Co se ovšem ukazuje, že nelze zejměna ve vyostřené situaci prostřednictvím facebooku, cokoliv efektivně řídit a organizovat -a vše se může obrátit v niveč.Co je platné, že formálně ve všech skupinách čítáme cca 10 – 12 000 členů. Ve skutečnosti nikdy není vlastně jasné, kde chce se reálně zapojit a kdo ne.

3) S tím souvisí i fakt, že jakékoliv hnutí musí být schopno mít alespoň 50 – 100 lidí, kteří, je –li to zapotřebí přijdou a zatáhnou za jeden provaz. Fiasko před ruzyňskými kasárnami toho byly příkladem. Když hlavní organizátor s dalšími dorazí s půlhodinovým zpožděním v situaci, kdydesítky nenávistných odpůrců našich myšlenek na mě jako nejviditelnějšípostavu našich skupin neurvale útočí – tak je to selhání.

4) Útoky také nevadí, ale plně chápu, že protivníci toho využijí.

5) To selhání je o to závažnější, že jsem stále přesvědčen, že platí, že poměr příznivců a odpůrců průjezdu je minimálně vyrovnaný a naopak v duelu s Klvaňou do dnešního dne převažuje výrazná převaha odpůrců.

7) Přesvědčil vás v debatě Vyvadil, anebo Klvaňa?
Přesvědčil mě Vyvadil.
1291 hlasů

Přesvědčil mě Klvaňa.
869 hlasů
Hlasovalo 2160 lidí
Souhlasíte s tím, aby se americká armáda přesunovala i přes Česko?
Ano
7869 hlasů

Ne
10387 hlasů

Je mi to jedno
740 hlasů

Hlasovalo 18996 lidí
A tyto výsledky minimálně potvrzují závěry SANEP, podle kterého 47% je pro půjezd a 46 % proti. Avšak ti, kteří jsou proti nechtějí jít demonstrovat.

9) Promarnili jsme v podstatě velmi silnou argumentační pozici. A zcela na rovinu. Když přišlo na akci, nebylo možné se o nikoho solidně opřít. A má pravdu Reflex. Byl jsem tam jako kůl v plotě.

10) S hlavním organizátorem jsem se dnes rozloučil. Jestliže po tomto fiasku, kdy mi uprostřed útoků na mě volal, že se trochu zpozdí, dnes psal v některých skupinách, jak jsme byli skvělí, rozloučil jsem se sním a nechci jeho bludy připustit na stránkách skupin které jsem založil.

11) Na druhé straně fakt nejde o tento konvoj. Ať si projedou, ale my změňme tuto zem, aby se nemohli vrátit. Naše skupiny se přeměnily v diskuzní a často jalové výměny názorů, které nikam nevedou.Zatímco politickou scénu začíná ovládat pramerická, primitivně protiruská havlistická orientace tvořená ČSSD, TOP 09, ODS, KDU-ČSL a několika agenty v samotném ANO, je třeba posílit důrazný, ale organizačně stmelený politický subjekt, který se proti tomuto směřování země postaví.

12) Postupně se obrátím prostřednictvím chatu na jednoho každého z Vás s jasným dotazem, zda se chce organizovaně účastnit zěmny politiky této země a stát se členem občansko politického hnutí, které chce budovat moderní nezávislý národní stát, nepodřízený americkým zájmům usilujícím a co nejrychlejší dohnání toho, co se zanedbalo zejména v životní úrovni lidí, která ne u těch bohatých, ale u těch chudých už dávno dle slibů politiků z roku 1989 na úrovni Rakouska.

13) Rozmyslete si to a naléhavě prosím, aby někdo neměl pocit, že musí mé žádosti vyhovět. Opak je pravdou. Mě samotného už tlachání na facebooku přestává bavit, doba chce činy,ale jsou s tím přirozeně spjata i rizika.

14) A fakt neděste se mých chatů. Je nás cca 12 000 členů skupin. Bohatě stačí, jestli se nás sejde k akci 1000.

Jdeme nahoru!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]