Jiří Vyvadil srovnává Savčenkovou s teroristy z Islámského státu a přeje jí smrt

ČTK / SF

Naďa Savčenko a Jiří Vyvadil | FOTO: ČTK / SF

Osud uvězněné ukrajinské pilotky Naděždy Savčenkové, která při čekání na rozsudek podstupuje protestní hladovku, nenechal klidným Jiřího Vyvadila. Bývalý soudce a zarytý fanoušek Ruska však neřeší, jak dostat oběť totalitního režimu Vladimira Putina z vězení, naopak jí přeje brzkou smrt. „Vražedkyni“, jak Savčenkovou Vyvadil nazývá, totiž prý chtějí osvobodit jen neracionálně uvažující politici jako Miroslav Kalousek nebo Pavel Bělobrádek.

Kampaň za Savčenkovou je absurdní

Vyvadil se na serveru Svobodné noviny rozepsal o kauze pilotky skutečně tvrdě. „Asi bych nesledoval proces s touto ženou, kdyby různí rusobijci nezahájili až absurdní kampaň za její osvobození,“ považuje bývalý senátor případ za nedůležitý. „Protože se stal hlavním bojovníkem za její osvobození Miroslav Kalousek a protože se k němu přidává jeho lidovecký klon Bělobrádek, je jasné, že racionálně uvažující lidi zas tak moc tomu nemohou držet palce,“ zaútočil na předsedy TOP 09 a KDU-ČSL.

[ctete-foto]50333[/ctete-foto]

Podle Vyvadila by Savčenková s hladovkou před ním jako soudcem neměla šanci. „Její teatrální a hysterické chování by nemělo na mé rozhodování žádný vliv,“ utvrzuje o svém radikálním názoru. „Savčenková může být ráda, že je před ruským soudem. To v USA je nejvíce trestů smrti na 100 000 obyvatel na světě,“ vypočítává obdivovatel Ruska, které Ukrajinku bude soudit.

[ctete-foto]50239[/ctete-foto]

Jiří Vyvadil už si vytvořil i plán, co by Savčenková měla v plánu, pokud by se dostala na svobodu. „Pochopil jsem, že chce zemřít hladem a žízní v případě, když bude odsouzena. Tak jak se chovala jsem i pochopil, že její pobyt na svobodě je zcela zjevně nebezpečný a její první cesta by směřovala do Moskvy, aby mohla spáchat atentát na prezidenta Putina a jeho kolegy,“ vykládá Vyvadil svou konspirační teorii.

[ctete-foto]50090[/ctete-foto]

Proto je pro bývalého politika jednoznačným řešením smrt Savčenkové. „Je tedy jasné, že se více méně pro smrt rozhodla a už kvůli Kalouskovi a Bělobrádkovi, a všem jejich kolegům na světě, kteří pozitivní témata nemají a potřebují k životu dnes a denně sousto proti dnešnímu Rusku, by se jít to podařit mělo,“ píše překvapivý názor Vyvadil. „Je to její svobodné rozhodnutí a je v jistém smyslu ne nepodobná sebevražedným islamistickým atentátníkům. Na rozdíl od nich už ve vězení nikomu hrdlo nepodřízne, co bych u ní, kdyby byla na svobodě předpokládal. Držím jí palce a odhodlanost v jejích úsilí,“ dodává předseda spolku Přátelé Ruska v České republice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner