Jiřího Drahoše znepokojují dvě jména

Jiří Drahoš (ČTK)

Jiří Drahoš | FOTO: ČTK

Kandidát na prezidenta republiky Jiří Drahoš dal najevo své znepokojení z obsazení sněmovních funkcí. Na svém facebookovém profilu napsal, že ho znepokojují dvě jména.

„Prvním je poslanec SPD Radek Koten. Muž, který na sociálních sítích šíří zprávy z dezinformačních webů, sdílí konspirační teorie a zpochybňuje členství České republiky v NATO a EU. Muž, který se má stát předsedou sněmovního výboru pro bezpečnost,“ napsal Jiří Drahoš na Facebooku.

Bezpečnostní výbor poslanecké sněmovny řeší například armádu, policii a tajné služby. V jeho čele má stanout Radek Koten, který v minulosti například na sociálních sítích šířil, že se chystá útok na Rusko, ze Západu přijde zlo a mikrovlnná trouba vás může zabít. Bezpečnostní informační služba zdroje těchto informací označila za nebezpečnou ruskou propagandu.

„Druhým je Stanislav Grospič. Člověk reprezentující ortodoxní křídlo KSČM, bagatelizující padesátá léta minulého století, který představitele protikomunistického odboje chápe jako vlastizrádce. Grospič má být postaven do čela mandátového a imunitního výboru,“ napsal dále Drahoš.

Stanislav Grospič se stal šéfem mandátového a imunitního výboru díky hlasům ANO, KSČM a SPD. Grospič je označován za stalinistu. V minulosti například prohlásil, že je hrdý na své členství v KSČ před rokem 1989. Mandátový a imunitní výbor bude posuzovat vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka z ANO a Bohuslava Svobody z ODS.

„To jsou výsledky jednání politiků v poslanecké sněmovně z minulého týdne. Respektuji výsledky parlamentních voleb, jsem ale přesvědčen, že dva důležité výbory ve sněmovně nemají vést lidé, kteří tak výrazně podrývají demokratické základy, na kterých je Česká republika postavena,“ zakončil svůj příspěvek kandidát na hlavu státu Jiří Drahoš.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]