Již za dva týdny vrátíme Čechům noviny, které jim zničil premiér. Vychází Týdeník FORUM

Nulté číslo Týdeníku FORUM  (FORUM 24)

Nulté číslo Týdeníku FORUM | FOTO: FORUM 24

Dlouhou dobu hrála oligarchická média v naší zemi prim. Zmizely například noviny, které by zastávaly prozápadní směr směřování naší země, podporovaly demokratickou opozici a upozorňovaly na problémy, které České republice způsobuje současná vláda. Již za 14 dní se to však změní. Od 19. srpna totiž vychází Týdeník FORUM, svobodné noviny plné kvalitního čtení. Předplatťe si je již nyní.

Projekt Týdeníku FORUM je logickým pokračováním internetového Svobodného fóra, posléze deníku FORUM 24 a měsíčníku Revue FORUM. Šéfredaktor Pavel Šafr, jehož rukopis znají čtenáři zmíněných médií a v minulosti i Reflexu či Mladé fronty DNES, postavil redakci, na kterou může vsadit.

K editorovi Danu Hrubému postupně přibyla dlouhá řádka autorů, jejichž práci oceňovali čtenáři už v jiných novinách a časopisech. Mezi nejznámější jména rozhodně patří Jiří X. Doležal a Jaroslav Kmenta, který zůstává v magazínu Reportér, jeho texty se ale objeví i u nás. Úzkou spolupráci jsme navázali s redakcí Hlídacího psa.

Roam Black Černý a Michal Hošek

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM

Domácí politiku a komentáře má na starost dosavadní editorka internetového deníku FORUM 24 Johana Hovorková, ekonomickou rubriku obstará Jaroslav Bican, zahraniční otázky uvede do kontextu amerikanista Jiří Pondělíček. Synergii s FORUM 24 značí fakt, že pro Týdeník FORUM budou psát i Veronika Kučíková, Jan Jandourek, Michal Závada, Tony Havlík či Peter Vavro, autoři internetového deníku.

Důležitou roli sehraje i rubrika Nová Orientace pod vedením historika a docenta Univerzity Karlovy Petra Hlaváčka. Nezapomínáme ani na kulturu, kterou sledují Milan Tesař a Matěj Bartošek.

Protože ke kvalitním novinám patří i perfektní fotografie, můžeme se pochlubit stálou spoluprací s renomovanými fotografy Janem Šibíkem a Romanem Blackem Černým.

Ondřej Trojan bude mít na festivalu ve Slavonicích nulté číslo Týdeníku FORUM.

Obsah Týdeníku FORUM bude zahrnovat investigativní i analytické články z domácí politiky, zahraniční témata, rozhovory s významnými osobnostmi včetně politiků demokratických stran, kulturní rubriku, ekonomiku a historii. K unikátnímu obsahu týdeníku budou patřit zprávy o činnosti občanských iniciativ, které usilují o obranu demokracie a právního státu, dále esejistická rubrika Nová Orientace a také zprávy z oblasti vědy a moderních technologií. Čtenáři zde najdou také široké spektrum názorů v anketách a rozhovorech o českých národních zájmech a o vizi budoucnosti České republiky v éře po Zemanovi a Babišovi.

Kdy ovšem ukážeme, že jsme pro naše čtenáře vytvořili něco výjimečného? Oficiálně první číslo vychází 14. srpna. My jsme ovšem připravili malou ochutnávku, abyste tušili, na co se můžete těšit. Od příštího týdne budou naši kolportéři nabízet nulté číslo Týdeníku FORUM. Najdete je po celé Praze, na hudebních festivalech nebo ve Slavonicích, kde se tradičně koná populární filmový festival. Pokud si však chcete čtení svobodných novin užít doma nebo v práci, objednejte si předplatné na www.tydenikforum.cz a už nemusíte na nic myslet.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]