Babiš udavačský web nepotřebuje. Zvládnou to redaktoři z iDNES

Andrej Babiš (ATEO)

Andrej Babiš | FOTO: ATEO

Ministr financí Andrej Babiš pochopil náturu některých svých voličů a na udavačském webu jim umožnil anonymně práskat na hospodské, kteří jim nevydají účtenku. Ještě větší majstrštyk je ale jednoznačně chvíle, kdy se začne udávat veřejně – na webu iDNES.cz patřícího do holdingu Agrofert.

Redaktoři si takhle společně zaskočili na oběd do restaurace Pho Letná a při té příležitosti se samozřejmě zajímali o elektronickou evidenci tržeb, jelikož se ve čtvrtek nemluvilo téměř o ničem jiném. Jeden z novinářů si vydání účtenky, na té bylo všechno v pořádku.

Andrej Babiš kontroluje účtenku z EET (ČTK)

Jenže další dvě účtenky v pořádku nebyly! Přestože pokladní se omluvila s tím, že systém nefunguje a neustále padá (což se dělo v mnoha dalších provozovnách), bylo třeba sepsat o tom článek s titulkem: „Jak se šidí EET. O kari se finanční správa nedozví, o závitcích ano”.

Al nemusíte se bát, všechno dobře dopadlo. Paní totiž později napsala redaktorům SMS, ve které jim poděkovala, že byla na nedostatek upozorněna.

Ano, bude líp. I díky uvědomělým redaktorům z Babišovy stáje.

screenshot-2016-12-02-13-04-44

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner