Johana Hovorková: Čím dál tím drzejší komunisté

archiv

Marta Semelová | FOTO: archiv

V posledních průzkumech veřejného mínění se ukázal zajímavý trend – klesající preference KSČM. Je velmi pravděpodobné, že i jejich voliče začalo luxovat catch-all hnutí ANO, a tak se zdá, že se komunisté rozhodli opět připomenout svou pravou tvář tím, že znovu vytáhnou své nejradikálnější a nejhorší členy a názory. Alespoň si opět vzpomeneme na to, s kým máme tu čest.

Nejvíce bylo o komunistech slyšet v souvislosti s bývalým fízlem Zdeňkem Ondráčkem, který se nejen stále ještě nestydí za to, že v roce 1989 mlátil lidi, ale navíc by rád vychovával společnost zákonem o hanobení prezidenta. Samozřejmě, komunisté totiž z podstaty své existence vůbec nemají rádi svobodu slova.

ateo

Kromě svobody slova ale KSČM také příliš nefandí našim západním spojencům, a proto bude poslanecká sněmovna na svém příštím zasedání projednávat návrh na vypsání referenda o vystoupení z NATO. Donebevolající drzost těch, kdo se pod dokument podepsali, je zjevná – komunisté prostě zase jednou přiznávají, že by byli rádi, kdybychom se raději vrátili do pro ně výhodného východního bloku. Naštěstí je velmi pravděpodobné, že podobný nesmysl poslanci projít nenechají.

Ostatně pokud člověk náhodou pozapomněl, co je tahle extremistická strana zač (mimochodem je absurdní, když se hovoří o tom, že v České republice nemáme silný extremismus, a přitom se KSČM pohybuje pravidelně na 10–15 procentech podpory), stačilo se podívat na setkání 17. listopadu na Klárově. Alternativa zdola, Hnutí za přímou demokracii, KSČM, Levá perspektiva, LKŽ, Nezávislá média, Ne základnám, Nová republika a Strana demokratického socialismu. Lenka Procházková, Marek Obrtel, Ivan David, Jaroslav Foldyna, Marta Semelová. Ruská propaganda par excellence.

Komunisté začínají vystrkovat růžky a chtěli by prosazovat své nebezpečné nápady. Pokud v tom budou pokračovat, bylo by na místě znovu se zamyslet nad zákonem jiným – o zákazu činnosti této pokračovatelky zločinecké KSČ.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner