Ovčáček bojuje proti cenzuře, jeho šéf chce přitom zestátnit televizi

Eric Drooker

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se stal facebookovým bojovníkem proti „cenzuře“, přesněji řečeno proti plánu ministerstva vnitra zakročit proti hoaxům a různým proruským a dalším webům, které přinášejí dezinformace. Milovník svobody Ovčáček s tím má problém, zapomíná však, jak se chová jeho nadřízený, prezident Miloš Zeman.

Ovčáček se na Facebooku tváří, jako by to byl právě on, kdo si přeje svobodu projevu pro všechny. „O tom, co je a není dezinformace, má rozhodovat ministerstvo vnitra s neziskovkami. V demokracii nepřijatelné,“ napsal například. Mluvčí navíc v této souvislosti připomíná dva cenzorské úřady z doby komunismu – tzv. ČÚTI a SÚTI, je to ale přirovnání samozřejmě naprosto nesmyslné a demagogické.

Prezidentský mluvčí se lidem snaží namluvit, že za vším stojí zlí odpůrci pana prezidenta, kteří chtějí „cenzuru“ používat v nadcházejícím roce, kdy bude probíhat kampaň před další přímou volbou prezidenta v roce 2018. Připomeňme si ale, jak je to doopravdy:

  1. Je to právě Miloš Zeman, kdo dává rozhovory Parlamentním listům
  2. Jiří Ovčáček rád sdílí Sputnik a další propagandistické weby. Zejména ty prokremelské podporují Zemana
  3. Zemanovi dávají prostor všechna média, není tedy důvod, aby nějak zvláště podporoval různé konspirační weby (kromě toho, že Parlamentní listy jej nechají, aby světu sdělil kdejaký nesmysl)

Jenže ani to není to hlavní. Ovčáček by si měl vzpomenout, že to je právě on, kdo tak rád kádruje Českou televizi ve chvíli, kdy prezidenta kritizuje. A spolu se svým šéfem a také se zemanovcem Janem Velebou patří mezi ty, kdo by rádi omezili jak její příjmy, tak změnili její status. Podle těchto lidí by se mělo veřejnoprávní médium zestátnit, aby už nemohlo hlavu státu dále svobodně kritizovat.

Takže kdo je tady cenzor, pane Ovčáčku?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner