Johana Hovorková: Proč se vysmívat Olivii Žižkové

Olivie Žižková a Jiří Maria Sieber (Facebook)

Olivie Žižková a Jiří Maria Sieber | FOTO: Facebook

Šéfredaktor týdeníku respekt Erik Tabery poté, co se objevila píseň Olivie Žižkové Evropo, dýchej!, napsal, že není dobré se takovýmto lidem vysmívat. Jeho sdělení bylo naprosto pochopitelné – je důležité hledat prostředky, jak komunikovat s částí společnosti, kterou reprezentuje. Sobotní tragická směšnost na Václavském náměstí ovšem ukázala, že se jí vysmívat klidně můžeme, protože velký sraz dna české společnosti navštívilo maximálně pár stovek lidí a nebylo to k ničemu jinému než právě k smíchu.

Lucie Hašková, která obvykle bojuje hlavně výstřihem (to bylo patrné zejména z její snahy debatovat s Karlem Schwarzenbergem), Adam B. Bartoš, který se zmůže maximálně na hajlování v Polné, buran Jiří Černohorský, Jana Yngland Hrušková (bez komentáře), Ortel a výše jmenovaná Žižková s dostatečně srozumitelnými texty, návštěvníci demonstrace typu Jiří Maria Sieber z nejdivnějšího sdružení letošních voleb, Ódinovi vojáci (na vysvětlenou pár holých hlav, které dnes nestihly zajít poprat se na fotbal) nebo Dělnická strana sociální spravedlnosti. Tak to jsme si vyjmenovali téměř všechny účastníky sobotní revoluční demonstrace za Czexit na ochranu našich hodnot.

Jistě, velká část Čechů se bojí uprchlíků, přestože mnohým už došlo, že tu žádní nejsou a velmi pravděpodobně ani nebudou. Je také pravda, že řada lidí se rozhodla a ještě rozhodne volit antisystémové strany, ovšem tou nejsilnější z nich nebudou žádní náckové, ale hnutí ANO a patrně i KSČM – a to jsou uskupení, která reálně reprezentují dokonce miliony voličů, tudíž číslo, které by jedno náměstí zaplnilo hned několikrát. Číslo, které doopravdy rozhoduje.

Právě ANO, jistá část ČSSD a Miloš Zeman jsou těmi, kdo sofistikovaněji (hlavně tedy bez hajlování) uspokojují potřeby části společnosti, které se smát nemůžeme, je totiž velice silná a poněkud méně směšná, je děsivá.

Olivie Žižková – jak ostatně připomněl i Tabery – ničemu moc nerozumí, její manžel jí sice říkal, že už se tu prodávají ty korány, ale to je tak všechno. Podle složení účastníků, a zejména řečníků demonstrace, je jisté, že těch pár lidí, kteří v sobotu přišli na Václavské náměstí, to s ní mají společné. Takže paní Žižkové a jejím přátelům se klidně vysmívejme, nebezpečí totiž hrozí úplně odjinud.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]