Johana Hovorková: Prohlášení ústavních činitelů ke skandálním výrokům Miloše Zemana

Eric Drooker

My, nejvyšší ústavní představitelé České republiky, se omlouváme za to, že prezident republiky Miloš Zeman naprosto nevhodně citoval sexistický výrok prezidentského kandidáta Donalda Trumpa na adresu Hillary Clintonové.

Jako volení zástupci občanů České republiky zdůrazňujeme, že přes podobné diplomatické přešlapy jsou Spojené státy americké naším partnerem a spojencem.

Nadále uvádíme, že nejen poslední prezidentův výrok, ale jeho dlouhodobá inklinace k nedemokratickým zemím, jako je Ruská federace a Čínská lidová republika, není výrazem naší zahraniční politiky.

Česká republika zůstává členem Evropské unie i NATO, tedy uskupení, která jsou pojistkou dalšího demokratického fungování naší země a jejího prozápadního směřování.

Jako poslední bod bychom se rádi všem našim spojencům omluvili za to, že byl v přímé volbě v České republice zvolen člověk, za něhož se musíme dennodenně stydět.

Takováto slova samozřejmě nikde nezazněla, a to hned z několika důvodů – americký velvyslanec nechodí komandovat politiky, Miloše Zemana zástupci sociálních demokratů nekritizují, aby neztratili body, a USA se nikdo neomlouvá, protože tam pravděpodobně nepodniká nikdo, kdo by platil budoucí prezidentskou kampaň.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články