Johana Hovorková: Robejšek zakládá stranu, v Kremlu jistě tleskají

Petr  (Luděk Kovář, Wikimedia Commons)

Petr | FOTO: Luděk Kovář, Wikimedia Commons

Politolog Petr Robejšek se rozhodl zapojit se do politického dění v České republice. Pravděpodobně povzbuzen vyznamenáním od prezidenta Miloše Zemana se pokusí najít si své voliče. Nebude to jistě žádná převratná věc, propojení se Zemanem ale skýtá jednu možnost – stát se o něco chytřejší SPO(Z).

Zemanovci pana prezidenta zklamali. Jejich propadáky ve volbách jsou čím dál tím větší a musí se spojovat téměř s kýmkoli. Jan Veleba je člověk spíše k smíchu. Robejšek naproti tomu pro mnoho lidí představuje jakéhosi intelektuála, přestože jeho názory jsou právě těmi, které nejvíce konvenují masám.

Politolog a analytik Petr Robejšek (ČTK)

Robejšek velice rád říká, že ruským nebezpečím se zbytečně straší. Navíc v posledních měsících se rád prezentuje jako zastánce lidu, ten, kdo odhalil, že právě většina je chytřejší než elity (a elity, to je kromě uprchlíků – to je Robejškovo velké téma určené zejména pro Parlamentní listy – a neziskovek vůbec to největší zlo), a proto se mu líbí referenda všeho druhu.

Robejšek se za léta svého působení stal tak trochu parodií sama sebe. Je přesto možné, že určité části voličů bude připadat jako alternativa, která navíc není úplně směšná (protože když mluví Robejšek, je to samozřejmě lepší než Okamura, Konvička nebo Veleba).

Petr  (Luděk Kovář, Wikimedia Commons)

Tu největší radost ale jistě mají u Vladimira Putina. Každá další politická síla, která Rusku pomůže prosazovat zájmy, se hodí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner