Zákaz kouření je jen další buzerace hostinských

Eric Drooker

Na provozovatele restaurací se valí jedna regulace za druhou. Tisíce jich před časem zavřely kvůli elektronické evidenci tržeb, celý rok se již musejí zabývat kontrolním hlášením a babišovsko-socialistická vláda přichází s dalšími a dalšími omezeními. Nově prošel zákaz kouření v restauracích.

Na zákonu koalici hodně záleželo, protože se při předchozím schvalování poněkud zesměšnila. Státní buzerace tak dostává nový rozměr a bude vám prostě nařízeno, že budete zdraví a už si prostě nezapálíte. Doufejme, že někoho z ANO ještě napadne, že si každé zařízení bude muset samo zakoupit a povinně nainstalovat detektory cigaretového kouře, díky kterým by případné přestupky byly rovnou udávány. Případně by to chtělo rychle zakoupit doménu www.zapalilsivrestauraci.cz – s anonymním formulářem pro konkrétního hříšníka i provozovnu.

Eric Drooker

Názory na kouření v restauracích jsou u většiny lidí ovlivněny prostě jen tím, zda jim načichne kabát. Jenže otázka je to mnohem složitější – pro provozovatele a hlavně pro ty, kdo odmítají, aby jim stát neustále něco zakazoval a přikazoval.

Pokud nový zákon projde senátem a podepíše jej prezident Miloš Zeman, zejména pro malé vesnické hospody (které jsou likvidovány EET) nastane nový problém. A vzápětí bude následovat problém těch, kterým vadí hluk na ulici – protože lidé prostě budou chodit kouřit ven. Ale i na to se jistě najde nějaké nové milé nařízení.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]