Josef Středula odstoupil z prezidentských voleb. Svým podporovatelům doporučil volit Danuši Nerudovou

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula  (ČTK)

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula | FOTO: ČTK

Odborář Josef Středula v neděli během Superdebaty na České televizi odstoupil z prezidentských voleb. Svým podporovatelům doporučil, aby volili bývalou rektorku Mendelovy univerzity Danuši Nerudovou. „Jsem přesvědčen, že je to žena, která potvrdí svoje sociální cítění a zasadí se o důstojný život občanů České republiky,“ oznámil Josef Středula.

„Necelý týden před prvním kolem prezidentské volby jsem se rozhodl učinit zásadní krok týkající se mé prezidentské kandidatury,“ řekl odborář Josef Středula v závěru Superdebaty na České televizi. Kandidáti měli v ten moment 30 vteřin na poslední vzkaz pro své voliče. „Nechci, aby prohrála slušnost a korektnost,“ dodal předseda Českomoravské konfederace odborových svazů.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Vždy mu prý záleželo na prvním místě na zájmech občanů a na republice samotné. „Koho chceme jako prezidenta? Komunistického udavače, navíc stojícího aktuálně před soudem? Komunistického rozvědčíka, vojenského? Já tedy ne,“ prohlásil Středula s tím, že se s podobnou volbou nedokáže smířit.

„Proto jsem se rozhodl odstoupit z prezidentské kandidatury a podpořit jedinou pro mě přijatelnou kandidátku z vámi favorizované trojice, a to profesorku Danuši Nerudovou. Jsem přesvědčen, že  je to žena, která potvrdí svoje sociální cítění a zasadí se o důstojný život občanů České republiky. Pokud budete zvažovat při prezidentské volbě mé doporučení, tak já budu volit paní profesorku Danuši Nerudovou,“ pokračoval Středula ve svém vystoupení.

Na závěr poděkoval všem, kteří jeho kandidaturu podpořili, všem, kteří za ním stáli, a všem, bez kterých by se touto cestou podle vlastních slov nikdy nemohl vydat – rodině, přátelům, týmu, podporovatelům a odborářům. „Slibuji vám, že budu s ještě větší vervou bojovat za důstojný život lidí a firem tak, jak to neúnavně dělám už třicet let,“ uzavřel svůj projev Středula.

„Velmi si vážím kroku Josefa Středuly a děkuji za něj. Dokážu si představit, že to po téměř roční kampani nebylo nic jednoduchého. Pane Středulo, beru to jako velký závazek a udělám maximum pro to, aby u mě i vaši voliči našli při volbě prezidenta zastoupení,“ poděkovala za důvěru na twitteru Danuše Nerudová.

Josef Středula patřil mezi devítkou kandidátů k slabším, podporu měl u voličů podle průzkumů v nízkých jednotkách procent. Poslední průzkum agentur Data Collect a Kantar CZ pro Českou televizi mu přisoudil zisk tří procent a skončil by tak na sedmém místě. První kolo prezidentských voleb je naplánované na 13. a 14. ledna. Dva kandidáti s nejvyšším ziskem postoupí do druhého kola, které se odehraje dva týdny po kole prvním.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články