Jourová posílá Babišovi 149 tisíc. Týdeník FORUM píše o hnutí ANO a funkcích na prodej

Premiér Andrej Babiš a eurokomisařka Věra Jourová (ČTK)

Premiér Andrej Babiš a eurokomisařka Věra Jourová | FOTO: ČTK

Týdeník FORUM, který najdete v trafikách právě od čtvrtka 26. srpna, přináší informace o tom, kolik který zvolený člen (ale i nečlen) hnutí ANO odvádí povinně do stranické pokladny, tedy v podstatě přímo šéfovi Andreji Babišovi. Nejvíc platí eurokomisařka Věra Jourová, protože má nejvyšší plat. Co je na tom problematického? A kolik platí ostatní? Čtěte Týdeník FORUM dostupný na stáncích i online.

Kromě reportáže o platbách hnutí ANO, v nichž najdete dokument, který celou věc dokazuje, přinášíme velmi závažné zjištění toho, jak čeští agrobaroni využívají (a zneužívají) pesticidy. Ty se následně dostávají do vody. Samozřejmě se věnujeme i prezidentu republiky a jeho okolí v čele s Martinem Nejedlým.

Velký rozhovor je tentokrát s režisérem filmu Zátopek Davidem Ondříčkem a rubriku Portrét věnujeme herci Johnnymu Deppovi, který letos přijel na festival do Karlových Varů. Vzpomínáme ještě jednou na koncert 30 let bez okupantů, na němž jsme Týdeník FORUM pokřtili, a každý si tak může prohlédnout velkou fotografii se vzkazem Vladimiru Putinovi.

Neopomenuli jsme ani důležité kulturní události týdne a samozřejmě se díváme do zahraničí. V čísle najdete unikátní reportáž z požárů v Řecku, píšeme o tom, jak se vyvíjí situace v Afghánistánu nebo se věnujeme tomu, jakým způsobem běloruský prezident Lukašenko i další autoritáři zneužívají uprchlickou kartu.

Přečíst si můžete taktéž reportáž z českého „Náhorního Karabachu“, ze sudetského Šluknovského výběžku. O čem? O tom, jak zde lidé volí a proč. Hovořili jsme také s advokátem disidentů Milanem Hulíkem. Je to nabité číslo, tak neváhejte a běžte do trafik! Nebo na www.tydenikforum.cz.