Jožo Ráž se bude zpovídat na policii. Možná podněcoval k násilí

Jožo Ráž (repro youtube.com)

Jožo Ráž | FOTO: repro youtube.com

Na Slovensku se na otázku zabíjení novinářů dívají zcela odlišně než u nás. Potýkat se s tím nyní bude i lídr legendární skupiny Elán, Jožo Ráž. Kvůli kontroverznímu klipu, v němž unáší zástupce sedmé velmoci a následně na ně míří zbraní, musí na policii. Mohlo by se totiž jednat o podněcování k násilí a nesnášenlivosti.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Zatímco český prezident s tím ruským „žertuje“ o vraždění novinářů, a nic se mu za to nestane, u našich sousedů jsou dále. I kvůli násilné smrti Jána Kuciaka a jeho přítelkyně se totiž dívají na veškeré náznaky ataků na žurnalisty velmi citlivě.

Rážovi tedy klip, který byl odsouzen i mnoha fanoušky Elánu, a pozůstalí po Kuciakovi z něj byli znechuceni, jen tak neprojde. Obvodní prokuratura v Bratislavě, která se „dílem“ zabývala jako první, předala vyšetřování policii. „Můžeme potvrdit, že dnešního dne (31. 10. 2019) byl na obor kriminální policie KR PZ v Bratislavě doručen podnět z krajské prokuratury na prověření obsahu videoklipu,“ uvedla podle Blesku policejní mluvčí Veronika Slamková.

Policie se nyní bude zabývat především tím, jestli šlo ze strany Elánu o trestný čin. Hovoří se především o podněcování k násilí. Ráž totiž v klipu novináře bije a míří na ně pistolí. Z té nakonec nevystřelí, ale je přinejmenším zřejmé, že kdyby to nepřekračovalo veškeré meze, možná by to udělal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]