Jsi z Karviné, nebo jsi byl v Chorvatsku. Koho budeme nenávidět tentokrát?

pixabay

Ilustrační foto | FOTO: pixabay

Český rozhlas Radiožurnál ve svém sobotním vysílání informoval o problémech lidí, kteří pocházejí z Karvinska, kde ještě stále je jedno z ohnisek nákazy novým koronavirem. Někteří tamní občané mají problém s tím, že jim hotely, kde si zaplatili dovolenou, ruší ubytování kvůli tomu, odkud pocházejí. Zní to jako špatný vtip? Jenže není. Tohle chování tady totiž není ani zdaleka poprvé.

Kromě strachu z Karviné se ještě objevil další fenomén, a to „Češi si přivezli koronavirus z dovolené“. Raději se příliš nepíše odkud, protože to by se týkalo zejména nejoblíbenější dovolenkové destinace, Chorvatska. A teď tedy budou za zlé viníky ti, kteří neposlechli nejmoudřejšího pana premiéra a nerozhodli se pro dovolenou v České republice.

Pavel Hofman

Češi hysterii umějí dobře. Se začátkem pandemie přišla nenávist k lidem, kteří jeli lyžovat do Itálie, jako by to byl největší hřích, jaký si lze představit. Poté přišli na řadu lidé, kteří nepovažovali z nutné nosit roušku uprostřed lesa. Dokonce se objevily případy, kdy na sebe občané vzájemně volali policii, aby dali najevo své uvědomění.

Ano, jistě toto léto budou mezi námi jedinci, kteří se koronavirem nakazí v zahraničí a vrátí se zpátky domů. Tak to prostě je, nemoc COVID-19 existuje a nějakou dobu nejspíš ještě existovat bude. Nemohou za ni ani horníci z Karviné ani nikdo, kdo vyrazí k moři. Svět není bezpečný, svoboda bezpečí negarantuje, už je konečně čas si to uvědomit.

To, co je skutečně nebezpečné, je hysterie, strach a nenávist. To je něco, co nás ohrožuje daleko víc než ti, kteří prostě nechtějí trávit léto na Mácháči.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner