Jsme neschopní, ale může za to opozice. Hamáček už je vážně v koncích

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček (ČSSD)

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček | FOTO: ČSSD

Vláda premiéra Andreje Babiše už zase prohrává boj s pandemií koronaviru. Nefunguje nic: opatření, pomoc podnikatelům a v neposlední řadě slavný systém PES. Kritiku kromě předsedy vlády dost nelibě snáší také ministr vnitra a definitivně ponížený Jan Hamáček, který už zase ustoupil od všeho, co sliboval.  A tak teď začal natáčet videa, kde vládní problémy shazuje na ostatní.

„Irská tabulka neboli PES funguje. Samozřejmě průběžně děláme drobné změny, ale to, proč to vypadá, že se podle toho PSA nikdo neřídí, nebo že dokonce PES chcípnul, je proto, že opozice začíná vytvářet vlastní PSY. Je tady PES Dominika Feriho, PES Petra Fialy. A v tom už se nikdo nevyzná. Ale ten vládní PES stále platí. A to je věc, podle které se řídíme a řídit budeme,“ prohlásil ve svém videu Hamáček.

()

Trapnější už to snad ani být nemůže, i když za ta léta už víme, že ČSSD pod Hamáčkovým vedením umí pokaždé najít nové dno a udělat ze sebe znovu Babišův hadr na podlahu. Teď se ale krkolomně hledá výmluva, proč (už zase) něco nefunguje. A jde to špatně, protože tahle vláda už se dá jen těžko nazývat vládou bez ironického úšklebku. Ve skutečnosti je to totiž hlavně tragédie.

Jan Hamáček je ale opravdu fascinující postava. Stranu, která tu fungovala sto let, příští rok pravděpodobně pošle mimo poslaneckou sněmovnu. Kvůli majáčku na autě slouží člověku, který jím pohrdá, zametá s ním a ještě mu bere voliče. Porušil snad všechna slova, která občanům dal. A pak ještě problémy hází na opozici?

Ano, je skutečně dobře, že sociální demokracie už brzy skončí v propadlišti dějin. Pokud si totiž řadoví členové ČSSD nechají líbit chování takového předsedy, tak není třeba litovat, že se vlivu této partaje snad už brzy zbavíme. To bezpáteřní a zároveň drzé chování je totiž k nevydržení. A ten trapný červený svetr to vážně nezachrání.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]