Jsme připraveni okamžitě převzít odpovědnost za vládu v Česku, řekl Fiala

Předseda ODS Petr Fiala (Koalice SPOLU / Se svolením autora)

Předseda ODS Petr Fiala | FOTO: Koalice SPOLU / Se svolením autora

V Poslanecké sněmovně ČR se v úterý před polednem sešli předsedové stran koalic, které spolu sestavují vládu. Po jednání šéf ODS a pravděpodobný budoucí premiér Petr Fiala uvedl, že situace je v zemi vážná a koalice jsou připraveny k okamžitému převzetí vlády. Fialu zítra odpoledne čeká důležité setkání s prezidentem, na němž má hlavu státu seznámit s jmény kandidátů na jednotlivé ministerské posty. 

„Jsme připraveni okamžitě převzít odpovědnost za vládu Česka,“ řekl po schůzce předsedů koalic šéf ODS Petr Fiala. Podle jeho slov je situace v zemi vážná a je třeba ji řešit. Fialu zítra odpoledne čeká setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Fiala by měl Zemanovi sdělit jména adeptů na ministry své vlády. Podle České televize na jménech kandidátů panuje napříč stranami obou koalic shoda.

Podoba kabinetu

Kabinet bude mít 18 členů. Vedle postu premiéra obsadí ODS pět pozic. Tři ministerstva připadnou nominantům  KDU-ČSL a dvě kandidátům TOP 09. Starostové a nezávislí si rozdělí čtyři vládní pozice, Piráti tři. 

„Známe jména všech kandidátů. S tímto seznamem budoucích členů vlády půjdu zítra za panem prezidentem. Kdy vládu převezmeme, záleží na prezidentovi,“ dodal Fiala. Konkrétní jména ale předseda ODS dnes odmítl sdělit. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]