Jsme v pr… a všichni tady chcípneme, tweetoval mluvčí BIS, pak se omluvil

Twitter BIS

Mluvčí BIS Ladislav Šticha | FOTO: Twitter BIS

Projevy sympatie a podpory reagují lidé na omluvu mluvčího Bezpečnostní informační služby (BIS) za jeho příspěvek na soukromém účtu na síti twitter ze čtvrtečního rána, v němž načrtl kalné vyhlídky české společnosti.  

Nevinné, byť poněkud ráznější povzdychnutí mluvčího Bezpečnostní informační služby (BIS) Ladislava Štichy ze čtvrtečního rána mohlo slabší povahy snadno vyděsit. Šticha totiž při psaní svého jadrného hodnocení celkového stavu s dovětkem o všeobecném brzkém skonu podcenil konotace, které jeho vyjádřením propůjčuje jeho příslušnost ke kontrarozvědné zpravodajské službě.

„Neřekl bych, že mám depku a ani nepropadám panice, ale tak nějak cítím……jsme v prdeli a všichni tady chcípneme.“

— Ladislav Šticha (@LadaSticha) January 28, 2021

Šticha svá slova o tom, kde jsme a co nás čeká, publikoval na soukromém účtu, na jehož úvodní stránce navíc výslovně uvádí, že je vyhrazený jeho osobním názorům. Tím ovšem nepopře skutečnost, že má přístup k neveřejným informacím ohledně bezpečnosti státu, a nejistota, co všechno jej k jeho vyjádření přivedlo, může být znepokojivá.

Šticha si potíž se svými ranními upřímnými slovy během dne uvědomil, tweet smazal a odpoledne jej bagatelizoval a omluvil se za něj.

„Myslím, že jako každý člověk i já mám nějaké pocity z posledních měsíců svého života,“ vysvětloval.

Jistě, člověk by musel být na baterie, aby přijal za svou oficiální floskuli „spolu to zvládneme“. Syrové přiznání pocitů zoufalství naproti tomu vyznívá lidsky a je příležitostí ke sdílení těžké situace. Jen to zkrátka není úplně ono, když zazní z oblasti, od níž člověk očekává, že je všem hrozbám v patách.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner