Jsme zachráněni, mladí vlastenci jdou do boje. Na Facebooku

()

Že je na Facebooku možné narazit na ty nejroztodivnější skupinky dokládá čerstvý objev na tuzemské scéně. Mladí vlastenci. Hlásají, že prý jsou do boje. Možná by tedy nebylo špatné přiblížit si, o co jim v tom boji jde a především, za co jdou bojovat.

Mladí vlastenci už se líbí více než 2600 lidem, což je na čtyřměsíční existenci komunity slušné číslo. Při pročítání příspěvků skupiny a sdílených článků je jasné, že „mladí“ se točí v podobném schématu, jako jejich dospělí kolegové „vlastenci“. Tak stručně: obdivují a podporují Miloše Zemana. Rádi sdílejí články tzv. proruských webů. Takzvaná Pražská kavárna a sluníčka patří do pekla. USA jsou nepřátelé. Merkelová je zrádce. Migrace je největším problémem světa. EU (říkají, že je fašistická) a NATO jsou ošklivé organizace, které je třeba opustit. V září zvali na demonstraci za vystoupení z EU, kterou zahájil velmi oblíbený Tomáš Hnídek alias Ortel. Mají rádi spiklenecké teorie, například tu známou, že za atentáty na USA z 11. září stojí USA.

Současně však skupina ráda vzpomíná na prezidenty Masaryka a Beneše, na zdi své skupiny také členové rádi propagují města České republiky. Jejich heslem je „Kdo jiný než my? Kdy jindy než teď?“, tedy variace známého hesla z listopadu 1989, které zní: „Kdo, když ne my, kdy, když ne teď!“.

Nicméně…

„Jsme nově vzniklá skupina mladých lidí, kteří už mají dost dnešní situace, a toho co se děje. Jak nechutné politiky, tak Pražské kavárny, která brojí proti panu prezidentovi, a také proti sluníčkářům, kteří by rádi přijímali do naší krásné vlasti muslimy a ilegální imigranty,“ uvádí mírně zmateně (Pražská kavárna brojí i proti sluníčkářům?) členka spolku Gabriela S. v jejich aktuálním článku.

Dále Gabriela představuje i některé plány své a svých mladých přátel. Chtějí navštěvovat hrady a zámky, také uvažují o pořádání dětských táborů, pomáhat chtějí potřebným v dětských domovech a domovech důchodců. Chvályhodné. Mírně znepokojit některé rodiče by však mohla tato věta: „Chceme dle možností doučovat některé předměty ZŠ a SŠ“. No a závěrem klasika, pokud to bude potřeba, uspořádají i demonstrace.

Tak snad to skončí jen u těch výletů na hrady a zámky a pomoci seniorům a dětem…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]