Jste zbabělec a pokrytec, urážíte novináře. Herec se pustil do Xavera Veselého v živém vysílání

Lubomír Xaver Veselý (ČTK)

Lubomír Xaver Veselý | FOTO: ČTK

Radní ČT a provládní moderátor Lubomír Xaver Veselý má stále svůj pořad Xaver a host na veřejnoprávním Českém rozhlase Region. Jeho hostem byl ve středu herec Tomáš Měcháček, který ale na konci rozhovoru překvapil a Veselého konfrontoval se svým názorem na něj.

Měcháček hovořil o tom, že nemá rád zbabělost a pokrytectví. „Vy jste přece také pokrytec a zbabělec. Urážíte novináře, tajíte, komu patří XTV (internetová televize, kam si Xaver Veselý zve hosty, často představitele dezinformační scény, pozn. red.), porušujete Kodex Českého rozhlasu,“ řekl Měcháček Xaverovi.

Herec pokračoval i dál. „Je to strašně těžké, já jsem se držel, abych nerušil váš pohodový pořad. Na první pohled jste sympatický. Ale z toho, co děláte a říkáte, sympatický vůbec nejste,“ uvedl Měcháček. „Je to asi na delší debatu,“ odpověděl šokovaný Veselý. Herec mu dále sdělil, že slyšel, že XTV platí ruská rozvědka. „Ti, co zabili dva lidi ve Vrběticích,“ připomněl Měcháček.

Veselý uvedl, že na půdě veřejnoprávního rozhlasu na takový rozhovor není prostor. „Jak ,není prostor? Tohle je veřejnoprávní médium.“ Moderátor herci oponoval, že jde o pořad o zábavě a hlavně o něm samotném, jenže Měcháček si stál za svým a zdůraznil, že jeho zajímá právě toto téma. „Myslím, že byste tady neměl pracovat. Máte svůj projekt, který financuje bůhvíkdo,“ dodal s tím, že váhal nad tím, zda pozvání do interview přijmout, pak se ale rozhodl podívat se, kdo to Xaver Veselý vlastně je.

Měcháček je český herec, komik, moderátor a režisér. Jak se uvádí na Wikipedii, proslavil se především moderováním pořadu Vylomeniny po boku Martina Dejdara, rolí Petra ve filmu Protektor a Vojty Nesnídala v seriálu Gympl s (r)učením omezeným nebo také v reklamě na Air Bank. Od roku 2018 hrál v seriálu Modrý kód lékaře Adama Brejchu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]