Jurečka k manželství pro všechny: KDU-ČSL nebude bourat šanci na změnu v zemi

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka (ČTK)

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka | FOTO: ČTK

Předseda strany KDU-ČSL Marian Jurečka se na Twitteru vyjádřil k vlně nevole, kterou způsobilo jeho prohlášení v rozhovoru pro Deník N. 

Jurečka v rozhovoru řekl, že by v případě odhlasování manželství pro všechny vládní koalice SPOLU skončila. Zároveň řekl, že by další spolupráci strany KDU-ČSL s koalicí bránilo, i kdyby se členové KDU-ČSL při hlasování vyjádřili proti a vládní strany rozhodnutí odhlasovaly s některou z opozičních stran. V sobotu na svůj twitterový účet napsal, že jeho strana rozhodně nebude bourat šanci na změnu v zemi a že každý poslanec bude hlasovat podle svého uvážení.

Jurečka tak reagoval na četné výtky poukazující na to, že existují palčivější výzvy pro demokratické koalice, než je otázka manželství. „Chceme řešit zadlužení státu i zdražování, ne koho si mají lidé brát. Proto prosím kolegy ať nezahazují naši budoucnost,” vzkázal Jurečkovi šéf STAN Vít Rakušan.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]