Jurečka se opět zachoval jako Babišův přívrženec

Eric Drooker

Ministr zemědělství je muž dvou tváří. Na jednu stranu kritizuje některé kroky Andreje Babiše, ale nedělá mu ani problém bývalému ministrovi financí pomoci při získávání miliard z biopaliv nebo hlasovat, jak by se slušelo na právoplatného člena hnutí ANO. Opět to předvedl při rozhodování o sestavení vyšetřovací komise k únikům z policejních spisů.

Z Mariana Jurečky musí mít Andrej Babiš velkou radost. Lidovecký ministr totiž působí jako pátá kolona jeho hnutí v KDU-ČSL. Přestože šéf zemědělců občas vypustí do světa větu o tom, že v žádném případě není podporovatelem dnes už bývalého šéfa státní kasy, Jurečkovy činy hovoří o pravém opaku.

Když se rozhodovalo o miliardách z biopaliv, byl to právě ministr zemědělství, který přispěchal s návrhem zákona, jenž se velmi líbil zemědělskému koncernu Agrofert i jeho šéfovi. Ačkoli se Jurečka dušuje, že se nejednalo o jakoukoli pomoc Andreji Babišovi, vidět to nemůže pouze zrakově postižený člověk.

Nyní, v době „po“ vládní krizi, kterou rozvířily i nahrávky bývalého vicepremiéra, ovlivňujícího obsah Mladé fronty DNES nebo nahlížejícího do policejních spisů, podává Jurečka Babišovi opět pomocnou ruku, kterou nechal při hlasování o vyšetřování nepřípustného jednání, dole.

Komise přesto vznikne, ale úkol byl splněn. Marian Jurečka dal jasný signál, že s ním poslanec Babiš může počítat a nemusí se bát, že by byl jako ostatní lidovci a čekal do poslední chvíle, ke komu se má přidat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner