Jurečka si dal pivo. Brzy asi bude veřejně popraven

Marian Jurečka s pivem (Twitter MJ)

Marian Jurečka s pivem | FOTO: Twitter MJ

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka udělal chybu. Sám si u okénka koupil točené pivo a venku ho vypil. Navíc se u toho vyfotil a fotografii zveřejnil na sociálních sítích. Problém je, že jde o věc, kterou zakazují aktuálně platná opatření. Zejména na twitteru se poté skupiny rozhořčených obránců našeho veřejného zdraví do Jurečky pustily. Ano, šéf lidovců udělal chybu. Ale nikoho neohrozil. Dokonce ani nemá na svědomí tisíce mrtvých na rozdíl od jiného, před zraky lidí skrývaného předsedy vlády.

Ano, Jurečka porušil vládní opatření. Jelikož se sám prozradil, bude se to velmi pravděpodobně řešit jako přestupek a možná zaplatí pokutu. Také se pravděpodobně omluví. Ale to je tak všechno, jak by se věc měla řešit. Samozřejmě je nutné nařízení dodržovat, ale je také potřeba mít rozum. Pokud si někdo dá jedno pivo, rozhodně to nepovede k opileckým kontaktům s jinými opilými lidmi. A nota bene pokud byl Jurečka na místě sám.

Fascinující je, že taková hloupost zvedne ze židlí tolik lidí. V mé sociální bublině jednu hloupou fotku komentovalo víc uživatelů než to, že bývalý člen KSČ a agent Státní bezpečnosti Andrej Babiš přišel na Národní třídu položit věnec za svobodu, jejíž příchod s ním naštěstí nijak nesouvisel, zato její ubývání ovlivňuje zásadně. Spolu s ním tam stála sebou posedlá ministryně financí Alena Schillerová, která se bude podílet na tom, že ze státního rozpočtu bude další příspěvky dostávat svaz údajných bojovníků za svobodu vedený komunistou Jaroslavem Vodičkou. Tohle by nás mělo pohoršovat, ne jedno pivo!

A to nemluvíme o prezidentovi, který opět ignoroval nejdůležitější svátek, jaký v této zemi slavíme. Svátek svobody. Náš pan prezident Miloš Zeman totiž není zrovna velkým přítelem demokratického zřízení, a tak 17. listopad tradičně ignoruje. Ještě před několika lety přitom prohlašoval, jak i on zde v roce 1989 byl. To ostatně tvrdí tolik lidí (a často kdejakých komunistů), že není jasné, jak by se tam všichni tehdy vešli.

Místo toho se ale všeobecná pozornost zaměřila na Jurečku, který si dal pivo. Řekněme si jasně, že jestli právě takovou hloupost budeme považovat za největší problém, nelze se divit tomu, co se v naší zemi děje pod vedením oligarchicko-komunistické vlády.

Doplnění:

Marian Jurečka se ve středu ráno omluvil. „Omlouvám se za toto porušení opatření nařízení vlády. Neuvědomil jsem si to. Tuto informaci z vlastního podnětu postupuji také orgánům k prošetření a k potrestání, mrzí mě to, udělal jsem chybu,“ uvedl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]