K ukrajinskému lidu přistupujeme s naprostým respektem, nechal se slyšet Putin

Ruský prezident Vladimir Putin (ČTK/ABACA/AA/ABACA)

Ruský prezident Vladimir Putin | FOTO: ČTK/ABACA/AA/ABACA

Rusko přistupuje s obrovským respektem ke všemu ukrajinskému, včetně kultury a jazyka, uvedl dnes ruský prezident Vladimir Putin podle agentury TASS. Šéf Kremlu dnes podepsal zákony o ruské anexi čtyř ukrajinských regionů. Kyjev a Západ tuto anexi neuznávají, podobně jako dříve ruskou anexi Krymu z jara 2014. Ukrajina dnes 224. dnem pokračuje v odporu proti ruské invazi, která si vyžádala tisíce obětí a vyhnala miliony lidí z domovů, a postupně osvobozuje okupovaná území. Putin dnes v projevu před ruskými učiteli přislíbil, že situace na připojených územích se “stabilizuje”.

“Vždy jsme přistupovali – a nehledě na tragédii současných dnů i dnes s obrovskou úctou přistupujeme – k ukrajinskému lidu a k ukrajinské kultuře, k ukrajinskému jazyku, literatuře a tak dále. A nikdy jsme se nedopustili ničeho takového, čeho se na Ukrajině dopouštějí vůči ruské kultuře a ruskému jazyku,” řekl Putin při setkání s účastníky soutěže Učitel roku.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

K vojenskému konfliktu by nikdy nedošlo, kdyby se Ukrajina a západní státy nepokoušely “přerušit dějiny”, prohlásil dále Putin podle listu Komersant.

Uvedl, že mu výsledky referend, která Rusko na konci září uspořádalo na okupovaných územích kvůli anexi ukrajinské Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti, nejen udělaly radost, ale také jej udivily. “Výsledek je více než přesvědčivý, ale tento výsledek je i naprosto průzračný a nepodléhá žádnému zpochybnění,” prohlásil ruský prezident.

Kommersant připomněl, že v uvedených regionech pro připojení k Rusku hlasovalo od 87 po 99 procent voličů. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a také vůdci evropských zemí pokládají referenda za nelegitimní a počínání Ruska za okupaci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články