K Zemanovu primitivismu se přidal bohužel i Schwarzenberg

Eric Drooker

Česká politika dospěla na své další dno a je smutné, že se na tom podílí i Karel Schwarzenberg. Prezident Zeman se kvůli kauze Michalákových, kterým norské úřady odebraly děti kvůli údajnému zneužívání, nechce pozvat norskou velvyslankyní na oslavu státního svátku 28. října.
„Vzhledem k postupu norské strany ohledně těch nešťastných dětí je to naprosto pochopitelné,“ napsal serveru novinky.cz Schwarzenberg.

Skutečně bychom nečekali, že tuto sprostotu Karel Schwarzenberg podpoří. Zrušit pozvání norské velvyslankyně Siri Ellen Sletnerové na oslavy státního svátku 28. října kvůli případu Michalákových je podle exministra zahraničí pochopitelné. Prezidenta chápe i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Zeman má podle něj právo rozhodnout o tom, koho na tradiční oslavu pozve a koho ne. „Rozumím tomu, že využil této příležitosti, aby demonstroval svůj postoj k rozhodování norských úřadů. Vláda ho oficiálně vyjádřila včera odesláním protestní nóty,“ řekl serveru novinky.cz předseda vlády.

Profimedia
Za nešťastné považuje Zemanovo gesto předseda ODS Petr Fiala. „Pan prezident nakládá s pozvánkami na 28. října různě, minule zase odmítl pozvat rektory, kteří se mu znelíbili. Takováto gesta nepovažuji za šťastná,“ komentoval.
Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek říká: „Je věcí pana prezidenta, koho se rozhodne pozvat nebo nepozvat na Hrad na státní svátek. Já sdílím rozpaky českých občanů nad postupem norských úřadů, ale pravděpodobně bych na jeho místě volil jinou formu protestu než nepozvat velvyslance na státní svátek a hledal bych jiný instrument než právě tento,“ reagoval na rozhodnutí prezidenta Zemana Kalousek. Jaký instrument by zvolil on, novinářům neprozradil: „Nejsem prezident republiky, ani to nemám v úmyslu, tak ho hledat nemusím,“ prohlásil.
Celé je to naprostý nesmysl. Velvyslankyně nemá nic společného s rozhodováním nezávislých norských úřadů. Kdyby někdo tlačil na Česko podobným způsobem, nastal by v této zemi velký povyk. Hysterie, která propukla v této zemi kolem dvou dětí a adopce, je naprosto nepřiměřená. Že se na ní podílejí i politici, je naprosto neskutečné. Pobírat norské peníze, to by se vlastencům líbilo. Zabývat se tím, co se skutečně stalo, to už nikoho nezajímá. Ale ať už to bylo cokoli, je pozoruhodné, že Miloš Zeman, toho času z Božího dopuštění a dopuštění méně bystré části našich spoluobčanů (na to máme průzkumy, kdo tuto osobu volil, stručně řečeno méně vzdělaní občané z venkova) se přátelí s velvyslancem Ruska, okupační mocnosti. V jeho baráku dokáže bujně popíjet před státním svátkem a pozve představitele různých hnusných diktatur na oslavu státního svátku, ale představitelku demokratické země nikoli. Co nám Norsko provedlo? Odebralo matce děti, protože soudí, že byly týrány. Všichni křičí a fakta neznají. Matka si zatím našla pro svou kampaň jednoho známého hokejistu a několik husitsky naladěných lidí. Na sociálních lidí zatím povykují pseudovlastenci, kterým se líbí mlácení dětí doma i ve škole. Ukázkový blázinec. Kdo je proti, je havloidní sluníčkář a nepřítel lidu a nejspíš i kryptomuslim.

Eric Drooker

Zeman s pěnou u svých prezidentských úst podlézá Číně, kde jsou lidé nelidsky vykořisťováni, kde děti trpí neskutečným způsobem, v rámci politiky jednoho dítěte jsou holčičky utraceny ještě před narozením, ale Norsko mu vadí. Ale norské penízky nesmrdí, kdepak. Vyhnat sudetské dětičky s batůžkem z rodného domu, to bylo OK, to bylo „podle práva“, tomu se tleská. Jedna norská adopce, to už je na válku. Trochu by to chtělo si srovnat mozkové závity, pokud dotyční tuší, kde jsou.

Eric Drooker
Co naděláme. Zeman je stejně ohavný jako jeho voliči. „Se s tim smiř,“ jak říká kultovní komiks. Ale kdo v tom zemanovském smradu má žít. Asi dvě třetiny voličů, co jeho voliči nejsou. Ti nemají moc kam utéct.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner