Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek poskytl deníku FORUM 24 rozhovor k aktuální situaci. Opět odsoudil kroky premiéra Bohuslava Sobotky, který podle něj svou demisí věnoval všechnu moc do rukou prezidentu Miloši Zemanovi, a pozastavil se nad tím, proč chce Babiš premiérem zrovna ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, když jej v nahrávce uveřejněné v pondělí označoval velmi vulgárními výrazy.

Kalousek nechce odhadovat, jak se prezident Zeman nyní zachová. „Pan prezident udělá to, co je pro něj nejvýhodnější,“ myslí si předseda TOP 09.

Opoziční strana je podle Kalouska pro předčasné volby v co nejkratším termínu. „Pokud by volby byly ještě v červnu, hlasovali bychom pro ně,“ uvedl.

Předseda TOP 09 doplnil, že kdyby se termín předčasných voleb měl posunout až na září, je otázkou, zda by nebylo férovější k voličům, aby se nejprve dozvěděli výsledek vyšetřování evropského úřadu OLAF.

Kalousek se také vyjádřil k aktuálnímu inzerátu Andreje Babiše, kterým se snaží očernit Bohuslava Sobotku. Není podle něj jasné, proč Babiš tvrdí, že jej někdo chce umlčet. „Andrej Babiš vlastní třicet procent mediálního trhu,“ podotkl s tím, že doposud ale od Babiše slyšel pouze drby a nepodložené informace.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora