Kalousek: Babiš si koupil Transparency International

(repro DVTV)

FOTO: repro DVTV

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek byl hostem Daniely Drtinové v DVTV. Ostře kritizoval zejména předsedu ANO 2011 Andreje Babiše a prohlásil, že je čas, aby se všechny demokratické síly spojily a bojovaly proti režimu, který v České republice ministr financí nastoluje.

Hnutí ANO podle Kalouska zavádí v České republice tzv. babišismus, který okrádá občany o peníze i o svobodu. „Je potřeba schválit mnoho daňových výjimek pro Agrofert, mnoho dotací pro Agrofert…“ uvedl nově zvolený předseda TOP 09.

Kalousek zároveň odmítl, že by se chystal v budoucnu spolupracovat s ČSSD. Tuto stranu si podle něj z jeho projevu na sněmu TOP 09 vzala média, ačkoli on sám by chtěl hovořit o spolupráci se všemi demokratickými stranami. „Jestliže proti sobě hraje Sparta a Slavie fotbal, je jasné, že jeden chce zvítězit. Pokud ale přichází někdo, kdo se jim chystá zničit to hřiště, na kterém hrají, měly by mít dost rozumu na to, aby se spojily,“ prohlásil Kalousek.

Předseda TOP 09 nesdílí názor, že by mu politickou kariéru kazily nevyřešené kauzy z minulosti – zejména mu vadí fakt, že na ně upozorňuje společnost Transparency International. „Transparency International paní Krnáčové? Kterou si již dávno koupil ministr Babiš a která v České republice vystupuje jako Babišův brand? To není reference, kterou bych bral vážně,“ prohlásil bývalý ministr financí.

Kalousek má za to, že Transparency International naprosto nedostatečně upozorňuje na problematické prostředí, které v Česku vzniklo nástupem Babiše k moci. Na základě toho soudí, že mezi ministrem financí a touto organizací, stejně jako s Nadačním fondem Karla Janečka, existuje spolupráce. „Tyto občanské iniciativy křičely, když si nezletilý dal dvě piva. Nekřičí, když teď nezletilý pije litr rumu,“ upozornil.

Kromě zmiňovaného problému se Kalousek ostře opřel do plánované elektronické evidence tržeb, kterou označil za šmírovací tunel a balkánskou supernovinku. „My opravdu nechceme, aby oligarcha Babiš věděl o malých a středních podnikatelích úplně všechno,“ řekl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]