Kalousek odpustí Babišovi milion, ale chce podepsanou fotku

ČTK

Andrej Babiš a Miroslav Kalousek | FOTO: ČTK

Miroslav Kalousek si pro Andreje Babiše připravil překvapení. Nebude po něm totiž požadovat deset milionů, o které se s ním vsadil a vyhrál, ale bude mu stačit o milion méně. Jako dorovnání do celkové částky má prý posloužit fotografie ze svatby Ivana Langera, kterou Babiš navštívil. Kroky, potřebné k tomu, aby místopředseda TOP 09 na ministrovi financí vymohl výhru, už podle Kalouska podnikne jeho právní zástupce.

Eric Drooker

Přestože si Miroslav Kalousek myslí, že si Babiš raději nechal vrtat obě kolena, než by peníze, které vsadil na své tvrzení, že jeho předchůdce ve funkci ministra financí vyšetřovala policie, zaplatil, dá mu jinou možnost. Tu má Babišovi navrhnout JUDr. Oldřich Choděra. „Ve snaze nalézt oboustranně přijatelný kompromis jsem dnes pověřil svého právního zástupce, aby ministru financí Andreji Babišovi navrhl alternativu k uhrazení prohrané sázky ve výši 10 mil. Kč,“ napsal Kalousek na svůj facebookový profil.

Eric Drooker

„Onou alternativou je požadavek na uhrazení pouze 9 mil. Kč s tím, že Andrej Babiš mi předá svoji fotografii ze svatební oslavy Ivana Langera s vlastnoručním podpisem,“ navrhuje zvláštní změnu sázky, kterou Babiš v původní verzi přijal.  „Jsem totiž přesvědčen, že takovou fotografii bych vydražil za větší obnos než 1 mil. Kč, a dobročinné organizace, které na Babišovu výplatu netrpělivě čekají, by tak dostaly víc,“ uzavírá Kalousek.

Pavel Hofman

Přátelství Andreje Babiše s Ivanem Langerem není žádným tajemstvím. Sám bývalý ministr vnitra ho před časem potvrdil i v rozhovoru pro Svobodné fórum. „Ano, s Andrejem jsme byli přátelé a myslím, že docela blízcí. Naše cesty se však rozešly v momentě, kdy Andrej začal kumulovat moc a vytvořil svůj ANOfertPRESS,“ vysvětlil Langer. Pro Kalouska by zřejmě fotografie v současnosti vyšetřovaného expolitika a miliardáře, který si svou politickou kariéru postavil na kritice předešlých vlád, byla velmi zajímavá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner