Kalousek dostává tisíce mailů. Jsi sluha Západu a válečný zločinec!

Eric Drooker

Místopředseda TOP09 Miroslav Kalousek dnes sdělil reportérům Svobodného fóra, že dostává denně stovky až tisíce vulgárních mailů, že je fašista, sluha Západu, válečný zločinec a štváč. Podle Kalouska je to reakce na jeho vyjádření, v němž podpořil předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga v jeho postoji k rusko-ukrajinskému konfliktu. Karel Schwarzenberg řekl, že Ukrajině je třeba poskytnout zbraně, aby mohla bránit své hranice, garantované mezinárodními smlouvami a aby mohla bránit integritu území svého suverénního státu. „Každá vláda, která požívá mezinárodního uznání, má právo bránit své území. Přijde mi to logické,“ řekl Kalousek.

Kalousek dále kritizoval současnou zahraniční politiku České republiky. Sdělil, že česká vláda a český prezident zastávají pokrytecké stanovisko, podle nějž by zbraně poskytnuté Ukrajině mohly situaci dále zhoršit. „Po celé lidské dějiny mír mezi státy stojí a padá s rovnováhou sil. Těžko můžeme očekávat mír, když jedné ze stran konfliktu jsou dodávány moderní zbraně, zbraňové systémy, materiál i lidé a ta druhá strana pouze slyší: My vám všichni fandíme, ale zbraně vám nedáme, protože nechceme přilévat olej do ohně. To je zbabělé a alibistické stanovisko. Byl bych velmi rád, aby vedle tohoto krátkozrakého oficiálního stanoviska České republiky tady zaznělo ještě stanovisko zcela odlišné. Je věcí cti pomoci tomu, kdo je slabší a kdo má pravdu.“

Kalousek v rozhovoru pro Svobodné fórum uvedl historickou paralelu. „Je to jako by americký prezident Franklin Delano Roosevelt řekl v roce 1940, že tomu Churchilovi moc drží palce v boji s Hitlerem, ale že neposkytne Velké Británii ani jednu jedinou loď s pomocí, protože by tím přiléval v evropském konfliktu olej do ohně,“ uvedl Kalousek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]