Kalousek: Miloš Zeman se stal bezpečnostní hrozbou pro Českou republiku

Miloš Zeman ve Valašském Meziříčí (ČTK)

Miloš Zeman ve Valašském Meziříčí | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman podporuje referendum o vystoupení Česka z Evropské unie a Severoatlantické aliance. Podle Českého rozhlasu to řekl na shromáždění s obyvateli Velkého Meziříčí. Zeman zároveň zdůraznil, že sám by byl v referendu proti českému odchodu z obou organizací. „Nesouhlasím s těmi, kdo jsou pro vystoupení z Evropské unie. Ale udělám všechno pro to, aby bylo referendum a aby se v něm mohli vyjádřit. A totéž k vystoupení z NATO,“ prohlásil Zeman.

()

O „právu občanů“ hlasovat o vystoupení z EU hovoří Zeman již dlouho, v podstatě od vypuknutí evropské uprchlické krize. Severoatlantickou alianci ale zařadil do tohoto „práva“ teprve nyní.

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek okomentoval Zemanovo vyjádření na svém facebooku těmito slovy:

„Dalo se čekat, že se prezident republiky připojí k Okamurovi a Machovi a bude spolu s nimi vyvolávat duchy referenda o vystoupení z EU. Že však bude navrhovat i referendum o vystoupení z NATO, mě překvapilo i u takového prokremelského populisty, jakým je Miloš Zeman. Oba návrhy útočí na priority české zahraniční a obranné politiky posledních desetiletí. Těmito návrhy se Miloš Zeman stal bezpečnostní hrozbou pro Českou republiku.“

Prezident Miloš Zeman (ČTK)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]