Kalousek nevyhrál nad Babišem jen peníze. Zasáhl jeho ego.

Eric Drooker

Miroslavu Kalouskovi se tento týden podařila nevídaná věc. Vytvořil totiž návod, jak bojovat proti lžím, kterými občany zásobuje Andrej Babiš. Střety těchto dvou politiků už několik měsíců část národa dokážou pobavit a další naopak úplně znechutit. Místopředseda TOP 09 v posledních dnech získával navrch, aby v pátek svým způsobem vyhrál definitivně. A to nejen deset milionů, o které se s Babišem vsadil. Jako bonus získal pár tisícovek nových sympatizantů a hlavně zasáhl ministra financí na místě, kde ho to bolí nejvíc. Kalousek totiž dokázal nabourat Babišovo ego, které se doteď zdálo jako nezlomné.

Místy se zdálo, že už se Kalouskův boj s Babišem podobá tomu s větrnými mlýny. Bývalý ministr financí však zvolil proti tomu současnému nejrozumnější zbraň, klid. Když mu miliardář ve Sněmovně nadával do tunelářů a zlodějů, přešel to s klidem a Babišovi vzkázal, že na takové jednání je u estébáků zvyklý, to bylo vše. Žádná žaloba, stížnost Mandátovému a imunitnímu výboru, zkrátka nic. Babiš se mohl zbláznit, přecházel z češtiny do slovenštiny, jako vždy, když je s nervy na pochodu. Lidé však nereagovali, jak by se čekalo. Žádná nevole proti tomu, že ministr ve Sněmovně předkládá nepodložená obvinění a uráží poslance. Od doby, kdy Babiš vstoupil do politiky, jsme si totiž zvykli na nové pořádky. Lži a výmysly z úst druhého nejbohatšího člověka v ČR a zároveň vicepremiéra bereme jako samozřejmost. On je zkrátka takový a nemůžeme mu přeci vyčítat povahovou vlastnost. Když mění názor ze dne na den, nevadí to. Stačí, aby rozdal pár koblih, a zase je miláčkem národa.

Otevřít lidem oči se snaží málokdo. Vrcholní politici si spočítali, že se jim partnerství s Babišem vyplatí. Buď finančně, nebo aspoň mají jistotu, že na ně nejmocnější muž ve státě nepoužije složku, kterou má pečlivě připravenu na každého, kdo by mu mohl křížit cestu. Miroslav Kalousek se zřejmě dokumentu nadepsaného jeho jménem nebojí a Babišovy peníze nepotřebuje a ani nechce. Proto se jako jeden z mála, pokud nepočítáme Petra Fialu a jeho kolegy z ODS, nebojí ministra financí kritizovat. Ať to jsou biopaliva, nebo EET, Kalousek dokáže svými logickými argumenty rozpálit Babiše doběla. Když se mu to podařilo naposled, vytáhl ze svého arzenálu novou zbraň. Klasickou sázku, kterou se hecují malé děti. Vsaď se, že …? Babiš ve své pýše a zřejmě i bez porady se svými nohsledy výzvu přijal. Nemohl tušit, že už za dva dny mu obrazně řečeno bude na dveře klepat Kalouskův právník a vymáhat desetimilionový dluh.

Eric Drooker

Místopředseda TOP 09 dlouho vyčkával a dokola opakoval, co je Andrej Babiš zač. Slyšela to většina, poslouchali jen někteří. Teď roznesl Babiše pomocí jeho nejsilnější zbraně – lži, kterou manipuluje veřejným míněním. Nejde tedy o peníze, které pro majitele koncernu Agrofert znamenají kapku v moři jeho příjmů, ale o fakt, že lze dokázat, co všechno umí ve své touze po moci Andrej Babiš obětovat. Na logickou otázku, kde by Kalousek vzal oněch deset milionů, které dal do banku, existuje jediná odpověď. On věděl, že neprohraje. Stačí se nebát a určitě se může najít víc lidí, kteří začnou odhalovat další lži Andreje Babiše, kterými chlácholí občany. Pak nám třeba někdo vysvětlí, kde se vzaly peníze, kterými ministr snížil státní dluh, nebo jak se dozvíme, že nefunguje EET, když nad její správou bude mít dohled sám Babiš.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články