Kalousek setřel Šlachtu: Buď jste totálně neschopný, nebo já absolutně čistý

Miroslav Kalousek (ČTK)

Miroslav Kalousek | FOTO: ČTK

Neúspěšný kandidát ve sněmovních volbách a šéf strany Přísaha Robert Šlachta je znepokojen tím, že exposlanec Miroslav Kalousek míří do správní rady VZP.

Šlachta na twitteru ve čtvrtek napsal: “Potvrzeno, Miroslav Kalousek jde do VZP. Piráti se už definitivně zbláznili. S tímto člověkem chtějí kontrolovat hospodaření největší zdravotní pojišťovny? I když po tom, co si nastrkali politické náměstky všude, kam jim to prošlo, už se není čemu divit.” A ještě dopsal: “Pusťte nás na ně, říkali, ale to už bylo dávno a asi na to zapomněli.”

()

Miroslav Kalousek odpověděl: “Milý konstruktére falešných obvinění Roberte Šlachto, když ani Vy jste na mě nedokázal za všechna ta léta Vašeho působení v PČR nic vyšťourat, jsou jenom dvě možnosti: 1. Jste totálně neschopný. 2. Jsem absolutně čistý. Jakou variantu preferujete?”

Ano, to je na celé věci záhadou, která by byla hodna lidí formátu Hercula Poirota. Kdyby pan Kalousek “lítal” jen v jedné kauze, celkem snadno si dovedeme představit, že by propadl systémem bdělosti našich vyšetřovacích orgánů i soudů. Protože má ale pověst univerzálního zloducha, mělo by se snad přijít aspoň na něco. (Ani brepty Andreje Babiše, jak Kalousek “zabil lidi cez padáky”, nestačily.)

I kdyby tohle všechno selhalo, Šlachta by měl objasnit, jak mohl uniknout jemu, nejlepšímu z nejlepších. Vždyť byl pan Robert mezi lety 2016 a 2019 ředitelem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Lepší pozici pro hon na zloduchy už mít nebude. Třeba ale nějaký nový smysl života najde. Ani jako řečník ale zatím pan Šlachta moc neodolatelný není. Měl by nejspíš hledat někde úplně jinde.

Jistě by bylo předčasné zakládat nějaký “Výbor pro okamžité svatořečení Miroslava Kalouska”. Vatikán by se třeba dožadoval nějakých vlastních důkazů, aspoň nějakých zázraků provedených exposlancem na dálku z nebe. To nelze v tuto chvíli zajistit. Možná by ale někdo měl panu Šlachtovi půjčit příručky, kde se píše, že střelba se začíná jen v případě, že máme nabito.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články