Kalousek upřesnil: Jsme v ha*zlu, protože máme společnost schopnou zvolit takovou sněmovnu

Eric Drooker

Miroslav Kalousek reagoval na zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem velmi rázně. „Poslaneckou sněmovnou byl ombudsmanem zvolen JUDr. Stanislav Křeček. Sněmovna je věrným zrcadlem celé společnosti. Věrným zrcadlem je i životopis a hodnotové zakotvení nového ombudsmana. Myslím, že jsme v hajzlu,“ napsal Kalousek na sociálních sítích krátce po zvolení Křečka.

V neděli však svůj postoj více upřesnil, což mělo na zmíněných sociálních sítích velký ohlas. Kalousek si posteskl ne nad samotným zvolením Křečka, ale nad stavem společnosti. „Po přečtení řady mediálních a pojmových posunů bych rád ukotvil svůj tweet o volbě ombudsmana: Nemyslím, že jsme v hajzlu proto, že Křeček je ombudsman. Jsme tam proto, že máme sněmovnu schopnou zvolit Křečka. A společnost schopnou zvolit takovou sněmovnu. Tak proto,“ napsal v neděli večer Miroslav Kalousek.

Křeček byl kandidátem Miloše Zemana, jde o dlouholetého poslance ČSSD a bývalého zástupce ombudsmana. Do funkce jej zvolila především vládní koalice. Opoziční strany byly proti. Například Petr Fiala, šéf ODS uvedl toto: „Volba Stanislava Křečka ombudsmanem je odrazem aktuálního rozložení sil v PS. Nelíbí se mi to, ale je to výsledek svobodných voleb. Už na podzim bude možné udělat první krok ke změně poměrů v zemi. Neklesejme na mysli a bojujme. Pouze tak se zbavíme současné Babišovy chobotnice.“ Kalouskova reakce byla nejostřejší. Stanislav Křeček v květnu oslaví dvaaosmdesáté narozeniny. Poslanci ho zvolili ombudsmanem na příštích šest let.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]