Kalousek: Voliči Babiše touží po spasiteli, který to zařídí za ně

repro Televize Seznam

M. Kalousek v TV Seznam | FOTO: repro Televize Seznam

Miroslav Kalousek vidí za růstem popularity Andreje Babiše nebezpečnou poptávku po spasiteli, po někom, kdo za voliče zařídí, že bude líp. „Když vláda řekne, že se o vás postará, tak byste se měl začít bát,“ dodal předseda poslaneckého klubu TOP 09.

V rozhovoru pro Televizi Seznam současně varoval, že prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš postupně rozkládají právní stát a nerespektují ústavní zvyklosti.

Nedávné rozhodnutí prezidenta nejmenovat docenty Univerzity Karlovy Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta profesory Kalousek  pokládá za jasné nerespektování právního pořádku. A to především poté, co univerzita uspěla u soudu, který Miloše Zemana k tomuto kroku vyzval.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 také znovu varuje, že v České republice dochází k vládě vůdců. Opozice podle něj musí tyto změny pojmenovávat, jednotně se podílet v postupu proti porušování principů právního státu a nabádat voliče k účasti ve volbách.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner