Kalousek vždycky dobře ví, co dělá. Kdo na to zapomene, ten pohoří

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek  (miroslav-kalousek.cz)

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek | FOTO: miroslav-kalousek.cz

Miroslav Kalousek to teď vládnoucím silám poněkud zkomplikoval. Zvykli si na univerzálního otloukánka a najednou budou tlouct do prázdna. Kalousek navíc stejně ještě nejspíš neřekl poslední slovo. Zatím předseda poslanců TOP 09 v Otázkách Václava Moravce řekl: „V příštích volbách do Poslanecké sněmovny nemám žádné politické ambice. Mám obrovskou ambici, aby se tady vytvořil jasný projekt, který může uspět ve volbách, který tady může změnit situaci.“

Kalousek byl pro své odpůrce dlouho oblíbeným terčem za to, co udělal – i za to, co neudělal. Příkladem jsou pověstné padáky, kdy to bylo dost jinak, než mu Neználci otloukají o hlavu. Jeden z nejtalentovanějších politických řečníků ovšem přes všechnu svou zátěž budil důraznou argumentací u oponentů hrůzu, což je patrné na Andreji Babišovi. Ten zřejmě kontroluje za pomoci paní Moniky každý večer postel, jestli pod ní není Kalousek s nějakou zločinnou zbraní, která by mu poškodila karmu a příznivý vliv hvězd. Kalousek se mu zjevuje při všech vhodných (většinou nevhodných) příležitostech a trestně stíhaný premiér se pak mění v hysterickou plačku, která by potřebovala na zmírnění deprese lžičku lithia z toho zachráněného kopce.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Babišovci a komunisti a další si jistě nějakou dobu vystačí, vždyť dodnes patří k jejich repertoáru někdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček. Ten byl ale ministrem tři roky, jak dlouho má na starosti dopravu ANO? Už je to poněkud vyčichlé. Řebíček stejně taky moc nezabírá, prostý lid si sotva pamatuje, že někdo takový existoval, zatímco Kalousek byl stále na očích.

Karel Schwarzenberg nám kdysi řekl v rozhovoru: „Kdo někdy podcenil Miloše Zemana, tak pohořel.“ Dalo by se to svým způsobem vztáhnout i na Miroslava Kalouska. Ten vždycky ví, co dělá. Jestli to dělá dobře a je to správné, to projde sítem času, ale že by nevěděl, jaký právě dělá tah, z toho protřelého politického veterána nelze podezírat.

Kalousek teď říká, co má v úmyslu. Co všechno má přesně v úmyslu, to však zkušený hráč stejně neprozradí. Může nakonec udělat něco úplně jiného. Jestli sledujeme šachovou partii, hru vabank nebo ruskou ruletu, to uvidíme. Pokud ale Ovčáčkové a další myšlenková elita slaví, je to pro opozici dobré znamení. Možná si jako myšička v pastičce pochutnávají na prvním kousnutí do sýra. Požehnanou chuť, přátelé.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]