Kalousek: Živnostníci jsou vládou přibíjeni na kříž. Před ukřižováním si musí nasadit roušku

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek (repro youtube.com)

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek | FOTO: repro youtube.com

Ve čtvrtečním projevu vyzval premiér Andrej Babiš (ANO) k tomu, aby lidé o Velikonocích dodržovali mimořádná vládní opatření a zůstali doma. Zdůrazňoval přitom, že by neměli ani navštěvovat příbuzné a chodit na koledu. Situace se dotkne také kostelů, které letos plánují výjimečně vysílat na některých místech bohoslužby on-line. Na Babišův apel reagoval na sociálních sítích předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Živnostníci, kteří jsou dnes vládou přibíjeni na kříž, jsou povinni si před ukřižováním nasadit roušku a udržovat předepsané odstupy. Srocování obyvatelstva pod kříži je zakázáno a bude na místě trestáno pokutou 10 000 Kč. Smrt bude poražena a přijde vzkříšení…,“ komentoval Kalousek na Twitteru s narážkou na schválenou státní pomoc pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ).

Většina opozice považuje totiž jednorázový příspěvek 25 tisíc korun pro OSVČ za nedostačující. Kritizován byl rovněž schválený zákon na ochranu nájemníků, který podle opozice problémy pouze přesouvá na podnikatele, jenž jsou mnohdy na příjmech z nájmu finančně závislí. Lidé dotčení vládními opatřeními proti šíření koronaviru nesmějí být v případě nezaplacení nájmu za období od 12. března do 30. června vystěhování. Na uhrazení dluhu pak mají čas do konce letošního roku.

Mezi zákony, které byly tento týden schváleny, je také rozšíření pravomocí policie. Policisté a strážníci budou zřejmě moci za porušení vládních opatření proti epidemii koronaviru ukládat na místě pokuty až do 10 tisíc korun.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]