Kalouska překvapil Klaus ml.: Zařadil se k okamurovcům

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek  (miroslav-kalousek.cz)

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek | FOTO: miroslav-kalousek.cz

Václav Klaus ml. se po včerejším útoku v Mnichově vyjádřil pro vystoupení z Evropské unie. Podle politika ODS je třeba obětovat například i velké finanční částky a tvrdě kontrolovat české hranice. Tato slova překvapují Miroslava Kalouska, který Klause zařadil mezi zástupce radikálnější strany, jakou je třeba Úsvit.

13699973_1229434063754759_362726916230412320_n

Předseda TOP 09 se pozastavuje i nad tím, že Klausova slova nekorespondují s prohlášeními předsedy ODS Fialy. „Na billboardech hlásá předseda strany Petr Fiala, že „patříme na Západ“. Obávám se však, že jeho vlastní strana tím ve skutečnosti myslí západní část východního bloku,“ píše na svém facebookovém profilu Kalousek.

Klaus tvrdí, že změnu našeho členství v EU, musí zařídit nový kabinet. „Nevidím jinou cestu než vypadnout z Evropské unie a tvrdě kontrolovat vlastní hranice. To pochopitelně nepůjde s touto probruselskou vládou, která v klidu akceptovala mj.přerozdělování běženců,“ je přesvědčen syn bývalého prezidenta. Podobná vyjádření podle Kalouska řadí Klause do jasné kategorie politiků. „Mrzí mě, že se významný člen ODS připojuje k Úsvitu a okamurovcům a otevřeně vyzývá k vystoupení z EU,“ píše lídr opoziční strany na Facebooku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]