Kam zmizel Jan Hamáček? Ministr vnitra v demisi se stal neviditelným

Jan Hamáček (Evropská unie)

Jan Hamáček | FOTO: Evropská unie

Hlas, který bude vždycky slyšet. V krizi vás ochráníme. To jsou jen některé ze slibů ČSSD a Jana Hamáčka, které sociální demokraté vystavovali na billboardech po celé zemi. Jan Hamáček pózoval v červeném svetru. Stavěl se do role všeobecného zachránce a ochránce. Jakkoliv to byla směšná póza. Jak to dopadlo, víme. Co ale nevíme, kde je Jan Hamáček, který zůstává i nadále placeným ministrem.

Hamáček přivedl ČSSD na historické dno, předtím ji kompromitoval spoluprací s komunisty a se stíhaným oligarchou. Nezbylo mu nic jiného než odejít z čela ČSSD a zmizel. Jan Hamáček je zmizelý. Nikdo moc neví, co dělá. Na sociálních sítích příspěvky nepřidává, na webu ministerstva vnitra je poslední informace o Hamáčkovi z  22. listopadu. Sděluje, že nepodporuje zavedení nouzového stavu.

()

V médiích je poslední zpráva o činnosti Hamáčka z 6. prosince. Banální sdělení o počtu dobrovolných hasičů, kteří jsou ochotní pomoci při řešení krize okolo čínského viru.

Jan Hamáček, který sliboval, jak všechny ochrání, evidentně zmizel. A to přesto, že i nadále zastává nejdůležitější pozice v zemi související s covidovou krizí. Je ministrem vnitra v demisi a předsedou Ústředního krizového štábu. Zatím.

Nezbývá než si připomenout slova Jana Hamáčka krátce po jeho prohraných volbách. Důvody, kvůli kterým ČSSD prohrála volby, si odmítá připustit. Spojením s Babišem prý zachránil Českou republiku. “Vyčítá se nám, že jsme se vstupem do vlády upsali ďáblu. Nebylo to jednoduché rozhodnutí. Po několika měsících menšinové vlády hnutí ANO bez důvěry, která si mohla dělat vše, co se jí zachtělo, jsme učinili zásadní krok. Vznikla vláda s důvěrou a sociální demokracie vrátila politiku na parlamentní půdu. Tedy tam, kam patří,” napsal po volbách Hamáček na sociálních sítích. Tak to tedy vidí Hamáček. Jak to vidí voliči, už zjistil.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články