Děsivý příběh pokračuje. Detektivům se stále nepodařilo spojit s viditelně vyděšeným Andrejem Babišem juniorem. Ten  v loňském roce volal po kontaktu s policií kvůli tomu, že ho jeho otec, premiér České republiky, měl nechat unést na Krym a snaží se na něj hodit vinu za kauzu Čapí hnízdo. „Přímý kontakt s Andrejem Babišem mladším se navázat nepodařilo, ale s orgány činnými v trestním řízení komunikuje jeho obhájce,“ uvedl pro aktuálně.cz mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Znamená to, že za Babiše juniora mluví advokát. Zda si ho vybral a důvěřuje mu sám junior, nyní nikdo nepotvrdí. Pokračují tak průtahy, kvůli kterým policisté vyšetřování českého premiéra pro podezření z podvodu, dosud neuzavřeli. Neoficiálně se hovoří o tom, že vyšetřování bylo před uzavřením už v loňském roce. Mělo údajně dopadnout podáním obžaloby. Babišovi seniorovi hrozí v dotační kauze Čapí hnízdo deset let vězení stejně jako jeho manželce Monice.

Kde se nyní Andrej Babiš mladší nachází, nikdo neví, zřejmě jen jeho advokát a patrně také otec. Ten v listopadu překvapivě věděl, kam za ním má jet, aby si zahráli šachy. Po hře se junior odmlčel.

Z pilota vyděšeným psancem

Jak vlastně šel čas s Andrejem Babiše juniorem? Ve zkratce takto: Býval pilotem velkého dopravního letadla. Ve chvíli, kdy se vyšetřování kauzy Čapí hnízdo přiblížilo až k němu, protože Babiš senior v určité fázi vyšetřování vše hodil na své děti, tak se údajně objevily psychické problémy juniora. Vyšetřovala ho členka ANO Protopopová, manželka řidiče z vedení Agrofertu. Po vyšetření ho její manžel v černém audi odvezl na Krym, kde ho měl držet. Jako důkaz toho, že byl na Krymu Babiš junior dobrovolně, ukázal senior jeho fotografie s údajnou přítelkyní.

Dle vyprávění juniora, se mu podařilo z Krymu zmizet na Slovensko, odkud poslal policistům do ČR žádost o kontakt, následně se přesunul do Švýcarska, kde se ukrýval v bytovém domě se svojí matkou. Zde ho na podzim loňského roku vypátrali novináři Seznamu. Babiš se s nimi bavil, řekl jim, že mu dávali jakési léky, že byl na Krymu držen proti své vůli atd. Celkově na záběrech působil mimořádně vyděšeným dojmem.

Babiš junior ještě krátce komunikoval po e-mailu až do chvíle, než ho ve Švýcarsku navštívil jeho otec. Babiš senior řekl, že si byl se synem zahrát šachy. Od té doby junior nekomunikuje. Není jasné, kde je.

Celé je to jako část scénáře thrilleru. Bohužel jde o realitu. A bohužel o realitu premiéra České republiky.

Příběh má také rodinný rozměr, nad kterým nejeden člověk kroutí hlavou. Babiš senior, který má být údajným strůjcem celého dotačního podvodu, si užívá luxusního sídla postaveného z evropských peněz. Dělá, že se ho nic netýká. A společně se svojí novou manželkou se fotí na Čapáku. Mezitím se jeho syn z prvního manželství skrývá kdesi v malém bytě ve Švýcarsku po tom, co se mu zřejmě podařilo zmizet po únosu na Krym, a čeká, jestli půjde sedět za to, že si jeho otec, zřejmě podvodem, postavil pro svoji novou rodinu letní sídlo.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora