Kam zmizela Monika? O paní premiérové Babišové už zase nic nevíme

Monika a Andrej Babišovi (ČTK)

Monika a Andrej Babišovi | FOTO: ČTK

Monika Babišová byla, když se to hodilo, úplně všude. Na všech sociálních sítích po boku svého manžela, na oficiálních akcích… A teď je ticho. Naposledy vzbudila pozornost svým odjezdem do Dubaje, ačkoli v České republice zatím Andrej Babiš vyzýval občany, aby byli doma a pomohli tak zastavit pandemii nemoci covid-19. Jak se zdá, fenomén Monika už tolik netáhne.

Babišova manželka byla dříve jedním z hlavních taháků jeho permanentní volební kampaně. Před sněmovními volbami se dokonce konala velkolepá svatba na Farmě Čapí hnízdo. Bílé princeznovské šaty, okázalý luxus, prostě pohádka pro voliče, která zaplnila stránky všech bulvárních i seriózních novin, o těch vládních nemluvě.

()

Babišová také s manželem navštívila celou řadu ceremonií a akcí, letěla dokonce do USA, kde si na setkání s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem povídala s jeho ženou a pozitivně překvapila světová média. Jenže jak se zdá, s tím vším je tak nějak konec.

Postupně se začala stahovat mračna. V zákulisí kolují různé domněnky o tom, zda Babiš ještě bydlí v Průhonicích, i o tom, jak Monika špatně zvládá věčnou pozornost médií. Těžkou hlavu jí také dělalo trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo, které se jí skutečně zásadně týkalo.

Později navíc přišly i přešlapy. Monika Babišová si ráda užívá peněz svého manžela a má také ráda sociální sítě. Její instagram se stal oblíbeným zdrojem zábavy, prozrazovala na sebe nejspíše i to, co nechtěla. Po mnoha fotkách z různých party, které pořádala s kamarádkami, zaujal média zahradník Ivan Šablatúra, který poté kritiky premiérovy manželky nazval „chudobou u PC“. Monika tehdy značně zvolnila, co se zveřejňování fotografií týče.

Babišová tak nějak následuje příklad první dámy Ivany Zemanové. Ani jedna příliš neexistuje a zdá se, že se obě stáhly z veřejného života. Není ale pochyb o tom, že čím blíž budou volby, v nichž nejspíše Babiše nic moc dobrého nečeká, tím větší bude snaha marketingového týmu, aby se Monika opět zapojila.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner