Kamioňák zabil ženu, která mu pomohla. Pak se nastěhoval do jejího domu

Ilustrační foto (Pexels)

Ilustrační foto | FOTO: Pexels

Někteří zločinci se neštítí vůbec ničeho. Někoho zabít a poté ještě narušit jeho soukromí je ovšem věc netradiční. O zvláštním jednání a jednom brutálním trestném činu informuje The Daily Mirror.

Když se Julie Anne Cooperová vydala do hotelu Saint George v Innaloo v Perthu, kde se seznámila s řidičem kamionu Mathewem Hemsleym, netušila, co se může stát. Protože pětapadesátiletá žena neměla problém s komunikací, velmi rychle našla s cizincem společnou řeč. 

Třiatřicetiletý muž si během hovoru postěžoval, že má vybitý telefon a nemá možnost si ho někde “oživit”. Julie mu tedy nabídla, že není problém využít její automobil. To se stalo ženinou osudovou chybou. 

Mathew ji sexuálně napadl, uškrtil a její tělo pohodil do křoví blízko hranic města. Tím ovšem vrah neskončil. Drze se nastěhoval do domu oběti a nevadilo mu ani, že o něm vědí sousedé. Na dveře totiž umístil cedulku, na níž “Julie” oznamovala, že na dva týdny odjela se svým novým přítelem. Hemsley všem tvrdil, že se o dům stará, než se majitelka vrátí.

Po čase ovšem synovi Julie začala být situace podezřelá. Počkal, až Mathew opustí dům a navštívil ho. Stav domácnosti ho velmi znepokojil a policii oznámil zmizení své matky.

Vyšetřovatelé Hemsleyho vyslechli a dozvěděli se vylhaný příběh o údajném nezávazném vztahu, který skončil ve chvíli, kdy Julie oznámila, že se vrací ke svému bývalému příteli.

Postupem času a s přibývajícími důkazy změnil kamioňák svou výpověď a tvrdil, že se žena udusila sama, když při sexu použila psí obojek. On pak v panice hodil tělo do rokle. To mu však policisté ani žalobci neuvěřili.

Hemsley byl odsouzen na doživotí s tím, že o podmínečné propuštění může zažádat až po vypršení 23 let ve vězení. Soudce ovšem upozornil na to, že na svobodě by se mohl stát hrozbou pro veřejnost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]