Kampaň Babišovy MF DNES proti ČSSD pokračuje. Michal Hašek se tomu směje

Eric Drooker

Mladá fronta DNES kritizuje dalšího politika ČSSD. Po Milanu Chovancovi, kterého nařkla z podezřelého nákupu bytu v Plzni, se zaměřuje na Michala Haška. Hejtmana Jihomoravského kraje obvinila, že jeho jménem vystupovala údajná tisková mluvčí, která si však svou identitu změnila a ve skutečnosti se jedná o nepravomocně odsouzenou ženu, která měla za úplatek slibovat ovlivňování novinářů.

Titulní strana DNES tak po několikáté patří kauze, která souvisí se sociálnědemokratickými politiky a se kterou přišel právě Babišův deník. Podle informací listu se téměř pět let v písemných vyjádřeních za Haška podepisuje jistá Lucie Proutníková, jež by měla být hejtmanovou tiskovou mluvčí. Podle Mladé fronty se však jedná o lobbistku Janu Mrencovou. Tu deník spojuje s marketingovými službami, které si Hašek za téměř půl milionu objednal před krajskými volbami. Mrencová ovšem „odhalení“ MF DNES odmítá. „To opravdu máte mylné informace. Já politiku už nedělám,“ tvrdí.

Chápu, že je vedro a okurka, říká Hašek

Informace popírá i Michal Hašek. „Firma, ve které figuruje nebo figurovala paní Mrencová, myslím v minulosti dělala nějaká mediální školení směrem k úředníkům,“ vysvětluje hejtman. Na svém facebookovém profilu nabídl svou verzi. „Kočička, pejsek a brněnská Mladá fronta včera, dnes i zítra vařili dort, zpatlali při tom, co mohli,“ myslí si Hašek. „Prý za mne ‚roky komunikuje neexistující mluvčí‘. Chápu, že jsou vedra a okurky, ale jak si každý může všimnout, za Michala Haška komunikuje Michal Hašek – v televizi, rádiu i tištěných a elektronických médiích. A tisková mluvčí Jihomoravského kraje se jmenuje Eliška Windová,“ dodává hejtman z ČSSD ke kauze z Babišových novin.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články