Kampaň Rusů proti Ondřeji Kolářovi po oznámení jeho kandidatury zesílila

Poslanec Ondřej Kolář  (TOP 09 / Veronika Rejmanová / se svolením)

Poslanec Ondřej Kolář | FOTO: TOP 09 / Veronika Rejmanová / se svolením

Putinovi dezinformační trollové se činí čím dál víc. Jejich snaha však může být čtenáři Fóra 24 spíše k smíchu. Obzvlášť když si vyberou terč z nějaké, pro evropské oči zcela bizarní příčiny. A pak toho člověka Putinova propaganda štve jako zvěř. A používá k dezinformačním a diskreditačním kampaním prostředky, které by se daly úspěšně užívat v satirických televizních pořadech. Ovšem za „bystré“ můžeme označit nanejvýše třetinu národa. A polovina národa má podprůměrnou inteligenci.

Mluvím o Češích – aby nedošlo k omylu. Ale málokde je to výrazně jinak. A tak ty útoky ruské propagandy, které na chytřejší lidi působí jako satira, značná část veřejnosti akceptuje, věří jim, a vyvozuje z nich konsekvence adekvátní svému intelektu.

Eric Drooker

Takže i ty příšerně hloupé žvásty ruských trollů a jejich českých následovníků destabilizují naši společnost a zvlášť nyní, v době velkého stresu z pandemie, přispívají k rostoucímu napětí ve společnosti a její polarizaci. Proto jsou – i když to jsou úplné blbosti – ty dezinformace opravdu, nesatiricky nebezpečné. V České republice totiž bohužel zuří všeobecné volební právo.

V pondělí sdílí paní Marie Nováková na FB stránce spolku Občanské hnutí, jednoho z předních bojovníků proti rouškám u nás, zajímavý post: „Jako kam do sněmovny, jako na záchod???? Se posral nebo co???? Tento vlastizrádce, zaprodanec a zbabělec, který se za své činy schovává za přidělenou ochrankou placenou z peněz daňových poplatníků, chce do sněmovny rozhodovat o zákonech pro tento národ???? Vím, kam by tento zbabělý skunk měl jít, před soud a do kriminálu za škody, které způsobil.“

A k tomu sdílí článek ze seznamzpravy.cz. A proto, že prvorepubliková trampská nadávka „zbabělý skunk“ má v roce 2021 skutečně poetický přesah, rozhodl jsem se tento celkem vážný a neradostný text zakončit trochu sarkastickou pointou.

Kolář kandiduje, Putinovi trollové startují

V článku, který protiroušková aktivistka sdílela na stránce uvědomělých českých protirouškových podporovatelů Donalda Trumpa, stála pro mě vcelku potěšující zpráva. Ze zpráv Seznamu. Starosta „mé“ Prahy 6 pan Ondřej Kolář, člen TOP 09, míří do velké politiky. Má být na spojené kandidátce pravice – TOP 09, ODS a KDU-ČSL (SPOLU). Myslím, že volební integrace a vzájemná spolupráce systémové pravice, která měla nastat už před dvaceti lety, vznikla jen díky Andreji Babišovi. Zlo, které pan velkouzenář představuje, je o tolik větší než v podstatě banální rozbroje stran pravicového spektra, že dovedlo tyto strany k funkční spolupráci.  Andreji Babišovi za to děkuji. Splnil tím požadavek doby, a přišel čas, aby se vrátil zpět pod Tatry. Je tam hezká příroda, například tam, na rozdíl od Petřína, žije svišť.

Voloďo, Iljo, Světlano!

Ano – tak zní původní ruská verze Čechy ukradeného zvolání Viléme, Hynku, Jarmilo! Ten ve skutečnosti není český, vymyslel jej sovětský učenec Okrad Vychcanovič Nakecalskij ze sibiřského Blbivostoku. Češi jej ukradli poté, když vstoupili do NATO. Sovětskému svazu toto kulturní bohatství odcizil a ve prospěch mezinárodního imperialismu zneužil židovsko–americký agent Karel Hynek Mácha (1810–1836). Ondřej Kolář však proti agentu Máchovi představuje Putinovu svazu mnohem větší hrozbu. Sáhl totiž Rusům na jejich širou stepní duši, výsledek zajímavého genetického experimentu zkřížení východních okrajů původní evropské populace s Čingischánovými hordami mongolských nájezdníků.

Na jednom z nejlepších produktů ruské vlivové agentury – serveru Aeronet  – se dočteme: „Radnice Prahy 6 zabránila úředním rozhodnutím ve vyčištění sochy maršála Koněva poté, co si vlastenecký aktivista s manželkou přinesli hadr a vodu! Městská část Prahy 6 je podezřelá, že kryje trestný čin vandalů, kteří v noci ze středy na čtvrtek ve zjevné souvislosti s výročím 21. srpna 1968 polili sochu osvoboditele a maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva červenou barvou. Český vlastenecký aktivista (s typicky českým jménem, pozn. aut.) Žarko Raptor Jovanovič z občanského spolku Hej občané! spolu se svojí manželkou přišel do parku v Bubenči a začali potřísněnou sochu čistit, ale zasáhla Městská policie. Informaci nám dnes do redakce sdělil člověk, který se identifikoval jako zaměstnanec Prahy 6, kterému se nelíbí, co provádí na radnici TOP 09 v čele se starostou Ondřejem Kolářem.“

Na Youtube kanálu Raptor TV můžeme shlédnout řadu zajímavých pořadů. Mne tam nejvíce zaujalo video „Jsou u nás mzdy opravdu nepřirozeně nízké? – seminář institutu Václava Klause – záznam Raptor TV“, konkrétně pak proslov paní Lipovské.

Ale zpět na Prahu 6!  Ondřej Kolář je pro Rusy ten imperialistický zaprodanec, co nechal odvézt z Prahy 6 sochu sovětského maršála Koněva a zranil tím jejich vodkou zvlhlou duši. Sahat Rusům na jejich národní hrdiny? Vojáky?! S čepicí uniformy?!?  Z Velké vlastenecké války?!?!  Toho kdyby se dožil soudruh Stalin, už startujou jaderné rakety!!!!! Takže se do Ondřeje Koláře od té chvíle opírá ruská propaganda až dojemně infantilním způsobem, a v míře větší než velké.

Hovoří Moskva

Článků, kde je Ondřej Kolář zmíněn, jsou jen na Aeronetu desítky. Někdy to jsou věci, které bych fakt nevymyslel. Užívají autoři textů kvalitní ruskou vodku, anebo se dorážejí samohonkou z kvašených lysohlávek?

„Kauza s ricinem nikdy neexistovala, česká BIS se prý stala obětí provokace ruské ambasády! České ministerstvo zahraničí vyhostilo dva ruské diplomaty, zpackanou zpravodajskou hru proti Rusku chce Koudelkova BIS hodit na Rusko! A proč tedy schovávali Koláře, Novotného a Hřiba před atentátníkem, když to byl jen hoax?“

„Ruské velvyslanectví v Praze dementovalo tvrzení Petříčkova ministerstva, že před cca 3 týdny přiletěl z Ruska diplomat s kufříkem, protože poslední ruský diplomat do Prahy přiletěl v polovině března! Jeden Ondřej vyrobil v Respektu novinářskou kachnu, druhý Ondřej z Prahy 6 podepsal tajným papír o spolupráci a mlčenlivosti, přesně podle vzoru Sergeje Skripala! Starosta Prahy 6 je uklizen na neznámém místě stejně jako Skripal a jeho dcera!“

„Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář, který nechal odstranit pomník maršála Ivana Koněva, je v současné chvíli na neznámém místě, má i vypnutý telefon a má okolo sebe ochranku. Ondřej Kolář v této chvíli asi ani netuší, do čeho se namočil. Pokud by se teď Ondřeji Kolářovi něco stalo, třeba by jenom uklouzl v koupelně, nebo se mu udělalo špatně, nebo kdyby byl převezen v ohrožení života do nemocnice, protože by snědl nebo vypil něco otráveného, co by se mu dostalo na stůl i přesto, že má okolo sebe ochranku, tak by se to okamžitě hodilo na Rusy. Potom by to okamžitě bylo použito pro obvinění Ruské federace z atentátu na politického zastupitele Prahy 6. Přesunutí Ondřeje Koláře na neznámé místo je stejný proces, který zvolila britská MI6 v případě Sergeje Skripala a jeho dcery.“

V tomto článku, co má 1 818 slov, je napsáno 34x Ondřej a 37x Kolář. Jméno a příjmení pana starosty tvoří čtyři procenta celého textu. To snad samotnou vodkou být nemůže!

Vsuvka o průměrné inteligenci

Doufám, že se P.T. čtenář zasmál při čtení těch až bizarních plků z Aeronetu stejně jako já. A také – stejně jako já – málokdo z  čtenářů Fóra 24 má ve své sociální bublině někoho, kdo by ty žvásty vzal vážně. Snad kromě babičky s Alzheimerem.  Ale rozlišit, že „zdroj informace“ není „internet“, ale konkrétní servery (třeba Aeronet, Researchgate, Sputnik, Wikipedie) se zcela opačnou pravdivostní hodnotou, věrohodností a spolehlivostí? To chce IQ minimálně 110 (pokud mi prominete užití té zastaralé škály). A jsme na třetině oprávněných voličů.

U dvou třetin oprávněných voličů bohužel není intelektuální potenciál, aby – když na Aeronet narazí – rozeznali, že to jsou nesmysly, lži a propaganda. Propaganda nepřátelské velmoci. Nechápou – musí to být pravda, vždyť „to psali na internetu!“ Nejsou dost inteligentní, aby rozeznali věrohodný zdroj, a ty, kteří by to po zácviku možná zvládli, to nikdo nenaučil. Doma to nešlo – rodiče to taky neumějí, a ve škole se to zatím neučí. Takže dvě třetiny populace na ruské, pro naši zemi toxické hoaxy – jako na ten zrovna na Aeronetu aktuální, že vakcína proti covid znamená ohrožení – skočí. Uvěří tomu. Neumějí přemýšlet ani argumentovat.

Rozhovor s jednou dámou, co propadla protirouškové memetické epidemii, kde se dnes Rusové angažují nejvíc, jsem publikoval před pár dny. Sedm minut poslechu, a je jasné vše.

Jasné ale není, co s tím, protože máme všeobecné hlasovací právo. Takže tu neuvěřitelnou vlnu nesmyslů, které pro chytré znějí jako satira, chápu jako zásadní ohrožení demokracie. Protože většina voličů neumí poznat, že to jsou Putinovy lži.

Překvapivé rozuzlení!

Za vším hledej ženu. Ruské útoky na Ondřeje Koláře jsou tak silné, že za tím možná je ještě něco jiného. Něco ještě temnějšího než zpravodajské služby. A tak jsem mu napsal: „Vážený pane starosto, jste si prosím jist, že jste v minulosti nesvedl pod slibem manželství nějakou agentku FSB, a pak jste si ji nevzal?“

Pan starosta odpověděl: „Já mám sice pro něžné pohlaví slabost, ale nikdy neslibuju, co nemůžu splnit – a k tomu patří i vdavky. Slečna, jestli si dobře vzpomínám, byla tehdy trochu nedoslýchavá a možná místo „svoboda je pro mě zásadní“ slyšela prostě „svatba je pro mě zásadní“.

Co tedy říci závěrem? Snad jediné – vzkaz do Moskvy: Natašo, vezmi si Ivana, Ondřej Kolář je zadanej!   

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]