Čestný prezident Motoristů Filip Turel a moderátor Luboš Xaver Veselý FOTO: Profimedia
FOTO: Profimedia
KOMENTÁŘ / Tak jsme se dozvěděli, že kanál Lubomíra Xavera Veselého zvaný XTV oslavil deváté výročí. U této příležitosti do inkriminovaného kanálu jako tradičně vlezl současný český ministr zahraničních věcí Petr Macinka, aby se projevil, jak má ve zvyku. Jen smůla, že se vykašlal na své povinnosti, na české občany a ještě navíc nechal svého podřízeného, aby se ztrapnil na tiskové konferenci.
Macinka má Xavera rád, mají hodně společného. Spolu s Filipem Turkem v jeho kanálu často exhibují. Před nějakou dobou si třeba povídali o současné koaliční kolegyni Zuzaně Majerové, které se díky tomu mohla dozvědět, že si pánové myslí, že je „p*ča“. Ale jí to zjevně zase tolik nevadí.
Ministr zahraničí nedorazil na tiskovou konferenci, která měla v současné vyhrocené situaci uklidnit. Poslal za sebe naprosto nezkušeného kolegu, kterého evidentně zradila nervozita. Na vině ale není nikdo jiný než Macinka, který na Xaverův kanál čas má, na občany České republiky, kteří čekali na informace, nikoli. Proč taky, vždyť ono se to nějak udělá.
Macinka samozřejmě tvrdí, že všechno bylo jinak. „Tiskovka byla v době, kdy začínalo videojednání evropských ministrů zahraničí s HR Kallas, soudružko Nerudová. U Xavera jsem byl okolo 22.00 hodiny, tedy asi o pět hodin později… Je to dostatečně jednoduché pro pochopení, anebo to raději mám ještě zjednodušit?“ napsal europoslankyni Danuši Nerudové, která na jeho účast v Xaver Live také upozornila.
Smůla, že je pan Macinka tak neschopný, že neumí plánovat tiskové konference svého vlastního rezortu na dobu, kdy má volno. Smůla, že na to asi nemá dostatek podřízených, na rozdíl od kamaráda Turka, který „na všechno má lidi“. Tak aspoň víme, na čem jsme tisková konference se posunout nedá. No nedá, co kdyby náhodou zasáhla do plánovaného Xaverova kanálu?
Někteří lidé, zejména ti pravicověji orientovaní, si namlouvají, že díky jednomu celkem příčetnému projevu z 24. února, kdy Macinka nazval Rusko agresorem a jasně pojmenoval situaci, jsou Motoristé asi nějak lepší a příčetnější. Je to samozřejmě omyl a vždycky byl.
Tihle lidé z továrny na mafiány Richarda Chlada se klidně vykašlou na svoje povinnosti, na všechny Čechy, na to, co mají dělat, a půjdou oslovovat své méně bystré voliče do kanálu. Ať už patří Xaverovi nebo někomu jinému. Oni tady nejsou od toho, aby pracovali pro svoji zemi. Ale aby ji podojili, poslušně odhlasovali Andreji Babišovi beztrestnost, zajezdili si auty s majáčky a zase si šli hrát na jiné pískoviště. Snad se tak stane co nejdřív.