Vratislav Mynář, kancléř prezidenta Miloše Zemana, je najednou hvězdou tisku. Jeho (neexistující) prověrka, levná vilka… Možná si vzpomněl na své vyjádření z listopadu 2011 na adresu Andreje Babiše. Pochyboval o tom, že by kontroverzní podnikatel a dle něj nespolehlivý člověk měl dostávat tolik prostoru v médiích. Teď mu stejnou mediální masáž nabídla Babišova Mladá fronta DNES, která upozornila na problémy s Mynářovou bezpečnostní prověrkou.

Šéf prezidentské kanceláře určitě v politických začátcích současného ministra financí netušil, že bude sám jednou hvězdou médií. Že by kancléř neměl svědomí čisté? Bezpečnostní prověrku každopádně podcenil. Možná doufal, že jako bývalému předsedovi SPOZ, tedy strany Zemanových přívrženců, mu to u hlavy státu nějak projde. A když mu neřekne všechno, nějak se to udělá. Najednou se ale na světlo světa dostanou věci, které by si Mynář určitě raději nechal sám pro sebe.

„‘ Veškeré vyžádané doklady na NBÚ skutečně dorazily až na přelomu listopadu a prosince 2014. Řízení tak loni trvalo v řádu dní, jinak bylo kvůli žádostem Mynáře o doplnění a jeho neustálým odkladům stále přerušené,‘ popsal zdroj MF DNES, který má o průběhu Mynářovy prověrky dobré informace, ale nepřál si být v této souvislosti jmenován.“ (MfD 10. 1. 2015)

Zajímavé je, jak se k takovým informacím může novinář dostat. Podle NBÚ by sdělování průběhu prověrky bylo porušením zákona. Přesto se zkazky dostaly až do redakce Mladé fronty DNES.

Mynář je určitě osoba rozporuplná, jeho nákupy nemovitostí a různá vystoupení ohledně prověrky jsou velmi nestandardní. I díky tomu si ale dnes může osvojit oslovení, které před lety použil u Andreje Babiše. Mediální megastar. Velkou měrou mu k tomu pomohl i ministrův deník.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora