Kancléř sněmovny Jan Morávek bral odměny, na které neměl nárok. Sám chybu uznává

Eric Drooker

Nový kancléř sněmovny Jan Morávek bral odměny z dozorčích rad, porušil tím zákon. V letech 2013 a 2014 inkasoval odměny za členství v dozorčích radách celkem tří firem, na které ovšem neměl nárok, v hodnotě 220 tisíc korun, informují o tom dnes Hospodářské noviny.

Jan Morávek se stal kancléřem na počátku července, kdy na tomto postu nahradil po 27 letech Petra Kynštetra. V roce 2013 až 2014 byl Morávek šéfem kanceláře předsedy sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD), zároveň v tomto období podle informací Hospodářských novin obdržel odměny z dozorčích rad firem Pražské vodohospodářské společnost, východočeské krajské dopravní firmy OREDO a Správy a údržby silnic Královehradeckého kraje, což je porušením zákoníku práce. Jan Morávek to označil za své pochybení.

„Z mé strany došlo v této věci k pochybení, kdy jsem si neuvědomil příslušné ustanovení zákoníku práce a v dobré víře jsem dále působil v kolektivních orgánech obchodních společností. Pokládám to za chybu, kterou dnes již bohužel zpětně neovlivním,“ uvedl Morávek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner